Wpis z mikrobloga

chetnie poznam wasze opinie wiec robie hard-forka topicu z dyskusji spod innego posta zeby inni mogli sie przypiac. a moze ktos zaoszczedzi dzieki temu troche pieniedzy. a moze po prostu zostane pozarta przez zielone zabki.

#bitcoin #pepe #pepecoin #memy #altcoin #kryptowaluty #crypto

tak więc rozgryzłaś system i wiesz że pepe upadnie i to dobry moment aby sie tego pozbyć?


nie wiem czy pepe upadnie. ale potrafie znalezc bardzo duzo powodow dlaczego tak sie moze stac.

1. na samym poczatku wystarczy wejsc na strone projektu -> about. tam sami autorzy pisza ze to coin ktory nie ma zadnej wartosci i nie rozwiazuje zadnego problemu i jest tylko zartem.
2. po drugie zeby pepe moglo kumkac potrzebuje sieci etherium. skoro jest uzaleznione od etherium to jest jednym z tysiecy cyfrowych tworow wymagajacych etherium. bezpieczniej wiec pakowac w ETH bo jesli upadnie ETH to pociagnie wszystkie uzaleznione od siebie memcoiny na dno. za to upadek pepe nie wplynie na cene ETH.
3. ceny wszystkich coinow w dluzszej perspektywie uzaleznione sa od ceny btc. jezeli btc leci w dol, wszystkie krypto leca tez w dol. jezeli btc leci w gore, wszystko inne tez leci w gore. jezeli btc upadnie, wszystkie inne krypto z duzym prawdopodobienstwem pojda razem z nim. jak pepe upadnie to na btc to nie bedzie mialo wiekszego wplywu.
4. popularnosc pepe jest uzalezniona od slawy i mody na mem z zabka. mozesz wierzyc lub nie, ale na tej planecie zyje wiecej ludzi ktorzy nie wiedza co to pepe. nie beda wiec inwestowac w cos czego wartosc uzalezniona jest od mody na smieszny memik o ktorym nie slyszeli. wiekszosc ludzi traktuje swoje pieniadze powaznie. pepe to tylko zart ktory rozumie mniejszosc ludzi w przedziale wiekowym zalozmy 10-30 lat. nie chcialabym inwestowac swoich pieniedzy w cos co jest uzaleznione mody panujacej w tak malym gronie osob...
5. pepe ma szanse urosnac. ma tez duza szanse na spadek. jezeli chcialabym zarobic na pepe to musialabym kupic i sledzic rynek na bierzaco zeby w odpowiednim momencie wyjsc. poswiecajac przy tym czas na cos co jest nudne. ja prdle wole isc na spacer niz gapic sie na slupki. kupujesz btc - zapominasz na 5 lat o tym i juz. ewentualnie regularnie dokupujesz. z tymi smiesznymi memkoinami musisz sleczec przed monitorem zeby nie przegapic momentu wyjscia.
6. jezeli moda na zabke przeminie jak mijaja wszystkie mody na memy to za 5 lat ten memcoin bedzie outdated. wartosc z czasem powoli sobie spadnie. btc ma duzy potencjal do tego zeby w tym czasie rosnac i rosnac przez kolejne lata - 10, 20, 30 lat. nawet jezlei za pol roku wartosc pepe bedzie 100x wyzsza niz dzisiaj to za rok juz mozesz byc 50x na minusie.

ale ja jestem tylko kolejna wykopka wiec co ja tam wiem. moze za dziesiec lat zamiast w zlotowkach za chleb bedziemy placic karta w pepecoinach. jest na to szansa. ale jak duza jest to szansa to pozostawiam kazdemu zeby sam sobie sprobowal odpowiedziec. jezeli widzisz cos czego inni nie widza to polecam ci sprzedac wszystko i wpakowac w pepe bo wtedy bedziesz sie smial z jakiejs zabawnej lasi z wykopka ktora nie wierzyla w potencjal zielonego plaza. moze nawet siec sklepow z zabka wprowadzi 50% znizki na towary kupowane za pepe i wartosc poszybuje tudemun. jest taka mozliwosc a wszechswiat lubi zaskakiwac. kiedys kazdy papiez byl z wloch i nikt nie uwierzylby ze zmieni to polak. a jednak.
bella-baxter - chetnie poznam wasze opinie wiec robie hard-forka topicu z dyskusji sp...

źródło: Sad-Pepe-The-Frog-Meme-Transparent-PNG

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@splitzy:

ale wysryw, eth tez nie kupuj bo jak btc upadnie to eth tez. Z Twojej logiki tylko btc warto kupowac i nic innego bo przeciez trzeba sledzic wykres xd


podawalam tu tylko powody dlaczego nie warto inwestowac pieniedzy w pepe (i inne memy). i troche tak uwazam - bitcoin to jedyna kryptowaluta ktora ma jakas wartosc aktualnie i jedyna w ktorej widze perpektywe na dluzej niz 5-10 lat. malo tego - uwazam ze jest bardzo ciekawym wynalazkiem finansowym dla przechowywania wartosci. jest wiele ksiazek i materialow na ten temat wiec nie bede tu przytaczac wszystkich powodow. kolejne w kolejce jest ETH ze wzgledu na wykorzystanie smart-kontraktow i lepsza przepustowosc sieci ale tylko jezeli rzeczywiscie technologia oferowana przez ta siec bedzie wykorzystywana szerzej w przyszlosci. dlatego w ETH tez widze jakis potencjal ale jezeli chcialabym zeby moje pieniadze byly bezpieczne to zdecydowanie wiekszosc trzymalabym w BTC, czesc w ETH. ale rzeczywistosc jest taka ze to ludzie decyduja o wartosci aktywow. na wartosc memcoinow (W DLUGIEJ PERSPEKTYWIE) ma zbyt malo ludzi zeby sie liczyly. rownie dobrze mozna obstawiac meczyki i liczyc ze sie trafi. co nie znaczy ze czasem ktos nie
  • Odpowiedz
@bella-baxter nie mówiąc o btc muszę stanąć w obronie memów. Też kiedyś tego nie rozumiałem i przed 2017 kupowalem te „przyszłościowe” projekty, a od kilku lat większość mojego portfolio to memy nie licząc btc. Dlaczego? 99% mem tokenów technicznie wygląda lepiej niż alty, zwykle 100% supply jest w obiegu, prosta tokenomia, a dystrybucja top100 hodlerów wygląda o niebo lepiej. Zobacz takiego worldcoina, projekt Sama Altmana, wypompowany na ponad mld$, a może
sunnyhaze - @bella-baxter nie mówiąc o btc muszę stanąć w obronie memów. Też kiedyś t...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@sunnyhaze:

jasne rozumiem. tylko wlasnie to mam na mysli ze nie ma sensu ladowac sie w memy, czy bezsensowne alty o ktorych piszesz. po prostu maja taka sama wartosc jak kiedys zetony z pokemonami (nie liczac wartosci sentymentalnej przez ktora do dzis mozna je sprzedac). bitcoin za to ma pewna wartosc i wiele wskazuje na to ze ta wartosc bedzie rosnac na dlugo po tym jak wartosc wiekszosci innych projektow
  • Odpowiedz
@bella-baxter o czym tu dyskutować urośnie czy spadnie? Ten przedział 10-30 lat to raczej 30-60 lat. Młodzi nie wiedzą co to jest a jak im pokażesz to wezmą cię za świra bo w ich świecie tego nie ma. Wiedzą tylko że bitcoin to kryptowaluta.
  • Odpowiedz
  • 0
ja tylko wyminilem błąd w twojej logice, skoro już szerzysz głupoty to warto chyba się odezwać, nie ma to nic wspolnego z naganianiem


@elementarz1: ok, pokemony i krypto nie sa 1:1 tym samym. ale to co nadaje im wartosc to moda. w przypadku pokemonow byla to moda na pokemony. ludzie zbierali zetony nie dlatego ze zetony mialy wartosc ale dlatego ze popularny byl serial animowany. teraz ludzie kupuja pepe nie
  • Odpowiedz
teraz ludzie kupuja pepe nie dlatego ze ma on jakas wartosc

bo w wiekszosci kupuja je ludzie ktorzy nie rozumieja co kupuja przez co jedyne co ich interesuje to cena.


@bella-baxter: zdecyduj się i wybierz jedno

dlatego pakujac oszczednosci w btc robie cos swiadomie i jest to podparte wiedza i ma duzo wieksza szanse sukcesu. pepe to koin dla ludzi ktorzy w zasadzie nie robia tego bo rzeczywiscie sa swiadomi i maja jakas wiedze tylko po prostu spekuluja. i nie przyznaja sie do tego, nawet sami przed
  • Odpowiedz
  • 0
zdecyduj się i wybierz jedno


@elementarz1: w tym kontekscie wartosc nie jest cena.

Póki co sama masz problem, żeby przyznać że btc to spekulacja


w pewnym sensie byc moze jest. jednak wysoka cena btc nie wynika jak w przypadku pepe z tego ze ludzie stwierdzili ze teraz bedziemy wymieniac zlotowki/dolary na pepe bo za chwile sprzedamy je za wiecej zlotowek/dolarow. wysoka cena btc wynika z tego ze wielu ludzi wierzy
  • Odpowiedz