Wpis z mikrobloga

@serniczek_z_rodzynkami: Nie to że ten, ale z tego co zauważyłem, to większoćć konfiarzy zrozumiało już, że z ich potencjałem intelektualnym i finansowym to milionerami raczej nie zostaną i duża część odpłynęła w stronę socjalizmu. Z tego powodu nie wróże konfie większych sukcesów pod przywództwem Mentzena, choć nie ukrywajmy on i jego frakcja jest znacznie bardziej normalna od narodowych socjalistów spod znaku Krzysia Bosaka czy ruskiej piątej kolumny Grigorija Brauna.
@Dusk_Forest77: Mentzen przed wyborami w rozmowie z Cejrowskim powiedział jedną mądrą rzecz.
Lepiej podnieść podatek gruntowy czy opodatkować lokale, bo ściągalność jest 100%
i zlikwidować VAT, PIT, itd.

Tylko tak szczerze powiedziawszy, niezbyt widzę by jakikolwiek rząd rozważałby obcięcie/likwidację podatków i danin oraz zastąpieniem go jednym jedynym. ¯\(ツ)/¯
@Kryspin013 @Dusk_Forest77:

I co Mentzen nie wie jako doradca podatkowy i dr ekonomii, że minimalny VAT w UE to 15%? xD


on wie, tylko zakłada system podatkowy w PL po wyjściu z UE

Dla mnie te gadki o niskich podatkach to takie słodzenie sobie coca-coli

Wolałbym pełny plan pre i post wyjścia z UE - bo wyjście na pałę to będziemy kwiczeć jak UK przez pierwsze lata.

A na chwilę obecną