Wpis z mikrobloga

Kużwa prawie 8 stów za prąd za dwa miesiące, jaki #!$%@?? Mieszkanie 55m bez wodotrysków typu ogrzewanie podłogowe albo bojler. Tv często włączony, plus pralka co 2 dni no i zmywarka na codzien. To normalne? Gdzie szukać przyczyny wysokiego zużycia? Stara instalacja, wadliwy licznik? #pytanie #pytaniedoeksperta #pge
  • 7
  • Odpowiedz
Gdzie szukać przyczyny wysokiego zużycia? Stara instalacja, wadliwy licznik?


@khamillez: Najpierw przeczytaj fakture. Zobacz jakie zuzycie a jakie oplaty dodatkowe. Potem zobacz cene za 1kWh i se pomnoz przez zuzycie.
Najwazniejsze jest ile zuzywasz - nie do konca to jest ile placisz :P

Jak sie okaze ze duzo zuzywasz to trza bedzie pomonitorowac urzadzenia :D
  • Odpowiedz
@khamillez: ja mam podobne mieszkanie. 270 zł na dwa miesiące, 1400 kWh rocznie.
nie mam telewizora, nie mam indukcji, pralka i zmywarka co 3 dni.
Stara instalacja nie ma nic do tego, a zużycie możesz sprawdzić odłączając kolejne sprzęty.
  • Odpowiedz
@gorzki99: "przeczytaj fakturę" dodam swoje 2 słowa do tematu. U mnie otrzymałem ze 2 faktury korygujące do faktury i fakturę z dopłatą. Trzeba chińskiego uczonego aby to przeliczyć i się doliczyć. Jedynie co mogę to przeliczyć zużycie roczne/wpłaty, bo jest tak wymieszane wszystko na kilkunastu stronach faktur.
  • Odpowiedz
Jedynie co mogę to przeliczyć zużycie roczne/wpłaty,


@QoTheGreat: Jak znasz zuzycie roczne to mozesz usrednic miesieczne. Potem pozostaje tylko doczytanie ile u Ciebie kosztuje 1kWh.

Ale glownie chodzi zeby sie dowiedziec ile miesiecznie zuzywasz. Jak sie okaze ze duzo to moze czas pomyslec nad poszukaniem gdzie tyle pradu ucieka.
  • Odpowiedz
@khamillez: Zanim sie rozpedzisz moze by wypadalo posprawdzac? Sa takie przejsciowki ktore wpinasz do gniazdka a w nie urzadzenie. I to Ci pokazuje zuzycie. Ja mam takie 2 sterowane telefonem przez wifi. Jedna zapala swiatlo w sypialni jak budzik sie wlacza (i wylacza 3 minuty pozniej). A druga zalacza ekspres do kawy 10 min przed budzikiem :D
  • Odpowiedz