Wpis z mikrobloga

Byłem na kontrakcie b2b na ryczałt 12%, teraz zmieniam klienta na takiego z innej branży niż poprzedni i obowiązuje mnie zakaz konkurencji z firmami z poprzedniej branży ( ͡o ͜ʖ ͡o) dopytywałem się, zakazu zerwać nie chcą, co jest mi na rękę, kasa za darmo. Tylko teraz ja się zastanawiam XD jak ja mam to rozliczyć? Czy normalnie im fakturę wystawić na taki sam ryczałt co poprzednio z kwotą jaką mi płacą za zakaz, czy to powinno pójść jako jakaś umowa zlecenie?

#pracait #praca #dzialalnoscgospodarcza #jdg #kiciochpyta
  • 11
@TMBRK: Jeśli ten zapis jest wystarczająco szeroki na temat branży np. cały gamedev, bankowość, to zapis jest co do zasady nieważny i to Ci każdy prawnik powie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc teoretycznie możesz brać kasę i znaleźć firmę bez patrzenia na zakaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TMBRK: Skoro to firmy z poprzedniej branży (inna) to gdzie tu konkurencja? Taki zapis to mogą sobie w dupę wsadzić :) A co do samego pytania, jeżeli to byłoby rozliczane w czasie trwania kontraktu to bym po prostu dodawał tę kwotę do faktury do całości, bez wyodrębniania. Jeżeli chodzi o zakaz konkurencji już po ustaniu kontraktu (że np. przez dwa lata po zakończeniu kontraktu masz zakaz konkurencji i płacone np. 25%
  • 1
@TMBRK: jakby ktoś miał podobny problem- wystawiacie fakturę z taką samą stawką ryczałtu, jako tytuł możecie dać przykładowo odszkodowanie za zakaz konkurencji. Normalnie doliczacie VAT jak w oryginalnej stawce