Wpis z mikrobloga

Chciałbym zlecić wykonanie systemu, składającego z około 90 mikrokontrolerów komunikujących się dwukierunkowo z jakimś nieco mocniejszym układem zarządzającym. Komunikacja przewodowa, w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
Ile zaprojektowanie czegoś takiego może z grubsza kosztować? To są kwestie tysięcy, dziesiątek tysięcy, czy może jeszcze więcej? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #arduino #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
@z00mii: Wszystko zależy od złożoności co to wszystko ma robić i do jakiej postaci ma być wykonane - czy sam projekt układów, czy z programowaniem ich i tego głównego hosta, co mają te układy robić, bo przecież nie tylko gadać ze sobą o dupie Maryni, czyli czy dochodzi kwestia projektu i programowania podpiętych do nich czujników itp. Czy wiesz już co ostatecznie chcesz, czy może będzie po drodze 5 razy robione
  • Odpowiedz
Ile zaprojektowanie czegoś takiego może z grubsza kosztować?

To są kwestie tysięcy, dziesiątek tysięcy, czy może jeszcze więcej?


@z00mii: za mało szczegółów.
  • Odpowiedz
  • 0
@atehxx: @zetisdead Każdy mikrokontroler ma po 4 proste sensory. Upraszczając może być to układ z fotodiodą. Mikrokontroler w przypadku wystąpienia 'eventu' ma wysłać informacje o tym do hosta. Gdy 'event' się skończy to też przesyła to do hosta.
Poza tym mikrokontroler ma wyświetlacz segmentowy lub adresowalne ledy. To co ma się wyświetlać przesyła w między czasie host do poszczególnych urządzeń.
Eventy z sensorów mogą występować symultanicznie w różnych sensorach i mikrokontrolerach.
  • Odpowiedz
@z00mii: Nie trzeba cudów. Ja taki system robiłem komercyjnie na AVRach z RS485 bo CAN i jego 8 bajtów było za mało. Działało pięknie w trybie gdzie host wysyła i odpytuje o stany. Ze 150 końcówek miałem chyba najwięcej podpięte na magistrali. Teoretycznie powinno też działać że każdy może wysyłać kiedy mu pasuje, ale czasem coś ginęło więc wolałem sam kontrolować z hosta kto i kiedy wysyła. Protokół zrobiłem na bazie
  • Odpowiedz
@z00mii: myślę, że projekt sprzętu nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt godzin, więc powinieneś zamknąć się w kilku tysiącach za sam projekt sprzętu. Jeśli to ma później zamienić się w komercyjny produkt i będzie wymagało badań (bezpieczeństwo, kompatybilność), to będą dodatkowe koszty.
  • Odpowiedz