Wpis z mikrobloga

Mirki, chce wymienić dogorywającego xiaomi mi 9.
Telefon używany w jedynie do nawigacji, przeglądania wypoku i discordów, komunikacji.
Nie gram wcale, a yt/Netflixa oglądam na tv.

Zależy mi głównie na długiej pracy na baterii (żeby mi dzień użytkowania przetrwał) i braku bugów (dlatego chińczyki odpadają)
Rozważałem pixela 7a bo czysty android, powinien być lekki, ale exynos chyba gryzie się z długą pracą na baterii.
Teraz zastanawiam się między s23, s23 ultra a s24 ultra. Z jednej strony s23 powinien starczyć, z drugiej strony wymieniam telefon raz na kilka lat to możnaby wziąć coś lepszego. S24 ultra wygląda dosyć przyszłościowo tyle że stoi dokładnie 2x więcej niż s23, a ciężko powiedzieć czy jest 2x "lepszy" (no może gdybym cykał foty to pewnie byłby, ale moje zdjęcia to klasyka: wodomierze, dokumenty i tyle)
No i jeszcze za cenę s24 ultra to już można się o iphona 15 pro (max?) pokusić. I pewnie bym szedł w japko ale trochę poużywałem iphona z pracbazy I nie mogę się przyzwyczaić.

Co uważacie, brać "rozsądny" wybór czyli s23, dopłacić do s23 ultra czy też #!$%@?ć biedę i brać s24 ultra / iPhone 15 pro max?

#samsung #telefony #android #s24 #s23 #pixel #iphone
  • 10
  • Odpowiedz
@LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie

Odpuść sobie jakiekolwiek Samsungi, bierz dalej Xiaomi tylko koniecznie w wersji pro. Ja nie wyobrażam sobie mieć innego telefonu. s23 to #!$%@? dramat, tnie się po 8 miesiącach, zacina etc. Ja swoją przygodę z serią S skończyłem na modelu 7, dalej tam bez zmian jest. Za to miałem Xiaomi od 8 pro i teraz latam sobie na 12 pro, spoko telefony
  • Odpowiedz
@Defined: gdyby chodziło tylko o przeglądanie wypoku to bym nie kupował nowego. Ale obecne szajomi lubi mi stracić neta, GPS albo rozładowanlć gdy go potrzebuje. Już kilka razy się zdarzyło że potrzebowałem wrócić z innej części miasta a ten zaczynał #!$%@?ć maniane i ani ubera nie zamówię ani rozkładu nie sprawdzę a bateria leci w oczach...
  • Odpowiedz
@LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie ja mam jakiegoś Redmi 11 i potwierdzam, że czasami traci zasięg, ale myślałem, że to problem z tmobile i wystarczy włączyć i wyłączyć tryb samolotowy. Ale bateria trzyma super, jakaś 5000mAh. Teraz kupiłbym jakąś 13 może, ale nie widzę potrzeby
  • Odpowiedz
@LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie S23 ma bardzo dobry czas pracy na baterii i jest bardzo poręczny. Niestety promocje na ten telefon będą coraz rzadsze. Wadą S23 będzie krótsze wsparcie aktualizacjami jak np S24 czy Pixel 8. Sam mam Pixela 8 i tak, bateria nie trzyma jakoś wyjątkowo długo, bo około 5-6h SOT, ale do mojego zastosowania czyli zdjęcia i trochę internetu spokojnie wystarcza. Na plus przyjemny rozmiar.
  • Odpowiedz