Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakiś sposób na tańszy pakiet fotograficzny od Adobe?
Przez pare msc miałem pakiet z Turcji za pare zł miesięcznie, ale teraz rozesłali takie maile jak niżej, i nie można się już zarejestrować przez tureckiego VPNa i kartę z Revoluta.

Dla amatora 10e/msc to niestety dość sporo, a wszystkie alternatywy typu RawTherapee działają conajmniej średnio.

You purchased your subscription using Turkey as your purchase country. However, your subscription has been used predominantly in Poland.


#adobe #lightroom #photoshop #fotografia
  • 10
  • Odpowiedz
@gbaranski: Nie wiem jak w mniejszych pakietach: ale jak kupuję co roku pełen CC to po prostu pisze do supportu z pytaniem czy są jakieś opcje na negocjacje ceny i generalnie bez problemu obniżają o połowę.
  • Odpowiedz
@sidhellfire: mam ten sam problem i tak, jako amator za apkę którą odpalam raz na miesiąc albo kwartał to tak, szkoda mi 600zł rocznie płacić żeby ogarnąć zdjęcia rodzinki. Powiesz że w takim razie pójść do konkurencji, no tylko konkurencji zbytnio nie ma szczególnie jak już masz porobione jakieś własne presety, a jako że okres piracenia softu mam za sobą też korzystałem z "opcji tureckiej" dłuższy czas. Ogólnie w kontekście Lightrooma
  • Odpowiedz
@puexam @Frettka jak mnie na coś nie stać to nie korzystam z tego - wiem #!$%@?, ale nie każdy AMATOR musi mieć wiodący software na rynku.
I jeszcze to biadolenie o presetach - jak korzystasz to jednak po to aby sobie zautomatyzować robotę by oszczędzić czas - jak najbardziej znajdziesz taką samą funkcjonalność u tańszej konkurencji. Inne pytanie czy to ficzer dla amatora? Ten to powinien raczej uczyć się dłubania samemu.
  • Odpowiedz
@gbaranski: Jesli chodzi o rawtherapee to koniecznie pod Linuxem, na windowsie wydajność to jakaś padaka. Ja się przesiadłem, na 8zl za Adobe machalem ręką ale 50 nie no tyle to nie.
  • Odpowiedz
@gbaranski: opcja turecka możliwa jak masz turecką kartę, revolut już nie wchodzi

wiadomix nie po to ma się bestie zoptymalizowaną pod MacOS. Generalnie jak miałem maczka jeszcze pod Intelem widziałem że wszelakie opensourcowe programy na MacOS wyglądały i działały jakby ktoś na #!$%@? się je klepnął 5 minut przed fajrantem.
  • Odpowiedz