Wpis z mikrobloga

Dopiero odkrywam jak #!$%@? jest infrastruktura internetowa w Radomiu. Zawsze mieszkałem w bloku i miałem dobry internet, ale przechodzę do domu i badam co mogę i za ile.
Bezprzewodowe są, ale nie chce, myślałem o światłowodzie i jedyna na ten moment oferta jaką dostałem z Unitela to:
- prędkość internetu 100/10 Mb.s w cenie 99,00 zł
- prędkość internetu 200/20 Mb.s w cenie 119,00 zł
- prędkość internetu 300/30 Mb.s w cenie 139,00 zł
- prędkość internetu 500/50 Mb.s w cenie 159,00 zł

Dla mieszkańca bloku, absurdalne pieniądze. Do matki mam w prostej lini 300m i postanowiłem, że zestawie most Blok-Dom rozwiązaniem od Ubiquiti https://techspecs.ui.com/unifi/wifi/ubb#datasheet dzięki czemu będę miał dobry internet za rozsądne pieniądze, a jeszcze na backupie dołożę 5G.
Jak wygląda to u Was?
#radom #internet #ubiquiti
Froto - Dopiero odkrywam jak #!$%@? jest infrastruktura internetowa w Radomiu. Zawsze...

źródło: chrome_ecJw04LzJ1

Pobierz
  • 18
Dopiero odkrywam jak #!$%@? jest infrastruktura internetowa w Radomiu


@Froto: po prostu mieszkasz na jakimś zadupiu. Korbank 1G symetryczne here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Froto: tak na poważnie, to już nawet na Józefowie czy innych podmiejskich rejonach dają światłowody w sensownych cenach.
O tym Unitelu pierwszy raz szczerze słyszę.
@Froto: Kończyce, niby jest światłowód, ale nie ma się jak wbić - brak slotów czy jakoś tak. Lecę 5 rok na 4G z T-Mobile - czasem zamuli, ale tak to te 30-40 Mb/s wg speedtest.pl jest. Na telefonie z 5G speedtest pokazuje około 60 Mb/s.
@Froto: W moim rodzinnym domu prędkość oferowana to dalej "Internet domowy do 10 Mb/s" i to nie są jakieś rubieże, tylko blisko centrum.
@Froto jak się kiedyś coś zepsuło i przyjechał technik to odpytalem go czemu ten net taki dramatyczny to wytłumaczył mi że lokalizacja jest podpięta gdzieś do centrali na zamlyniu, która to była modernizowana jako jedna z pierwszych w Radomiu, jej przepustowość osiągnęła max, no ale że była modernizowa to póki co nie mają w planach jej dalej udoskonalać. Było to kilka dobrych lat temu no ale jak widać nic się nie ruszyło
via Android
  • 0
@kynx to u mnie pokazuje też 10 mega, ale jak dzwoniłem do nich to nie mają światłowodu więc pewnie puszczona jest skrętka.