Wpis z mikrobloga

Ja mam wrażenie, że ludzie myślą, że jakby wojsko polskie weszło na Ukrainę to nadal wszystko wyglądałoby tak samo jak teraz - tj. siedzieliby sobie przed komputerkiem pisząc wgniatające w ziemię Putina posty, a gdzieś tam na Ukrainie z dala ode mnie ginęliby obcy dla mnie ludzie.

Nie.

Wejście Polski oznaczałoby to, że na drugi dzień zaczęłyby tu spadać rosyjskie bomby, możliwe że jedna spadłaby właśnie na twoją głowę.

#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 61
@Marian_Kvtasiewicz: jakaś linia na pewno zostałaby przekroczona. Nic nie pisałem o nukach, ale już jakieś ataki rakietowe na przygraniczną infrastrukturę, żeby zasiać większy strach w narodzie jak najbardziej byłyby "usprawiedliwione". Już teraz większość tutaj sra w gacie przed poborem i, że "nie będzie walczyć za polityków". Po takich akcjach zaczęliby się pakować i spieprzać za granicę. To wszystko element wojny hybrydowej, żyjemy w czasach gdzie ileś tam % wojny toczy się
Na Moswke i Petersburg też by zaczęły spadać bomby. Ukraina nie ma zdolności ataku rosyjskich miejscowości, a NATO tak, więc Putin musiałby się kilka razy zastanowić, bo obecnie Rosja w żaden sposób nie odczuwa wojny. Sytuacja się diametralnie zmienia, kiedy wróg jest w stanie odpowiedzieć.


@repro5: Przecież Rosja w przypadku wojny żegna się z obwodem królewieckim raz na zawsze albo funduje masakre dla praktycznie miliona obywateli, bo dokąd mają #!$%@?ć i
Putin byłby wniebowzięty jakby którykolwiek kraj NATO #!$%@?ł się z wojskami na Ukrainę.


@JackDaniels: xDDD No, dlatego sra pod siebie i opłaca tysiące ruskich trolli w internecie żeby zniechęcić Zachód do takiej reakcji. Faktycznie nie może się doczekać xD
@pianinka: to są szachy 5D, nie pamiętasz? ( ͡ ͜ʖ ͡) Skąd wiesz że tysiące ruskich troli nie pisze o tym ciągle w necie, żeby Zachód właśnie zachęcić do takiej rekcji? A to jak to ruscy wykorzystają jak już się stanie to inna historia - pewne jest to, że usprawiedliwialiby tym wszystko co później by się wydarzyło.
@JackDaniels: Tak jakby potrzebowali faktycznego usprawiedliwienia ¯\(ツ)/¯ Będą chcieli zaatakować to zaatakują i sfabrykują powód jak z Ukrainą. W naszym interesie jest włączyć się do wojny na terenie innego kraju kiedy wróg jest osłabiony, a nie czekać, aż zbierze siły i wojska i przesunie się sam pod naszą granicę.
Są jeszcze Chiny, Korea i Iran. Nie wiem czy to by się przypadkiem nie rozchulało na całego, ale patrząc na dwuletnie postępy drugiej armii świata to myślę, że Europa na spokojnie ogarnie temat kacapów bez USA, które mogło by się skupić choćby na Tajwanie
ekhm? Realista i patriota. Popieram najlepsza dla nas opcje.

Inaczej za kilka lat bedziemy walczyc u siebie.


@Aster1981: Pierd^%$#nie które jest powtarzane od kilkunastu lat. Wytłumacz po co Putin miałby atakować Polskę?? Jakie korzyści by im to dało???? Po cholerę im ten grajdół?????
cale NATO nie wejdzie, tylko kilka panstw narazie. Pod przewodem Francji.

I nie ma mowy o wchodzeniu do Rosji. Walki beda na terenie Ukrainy.


@Aster1981: Czyli nie NATO tylko koalicja mocarstw takich jak PL. Litwa, Łotwa i Estonia pod wodzą nowego Napoleona. Skąd ta pewność że walki nie przeniosą się poz UKR? A jak się przeniosą to co? NATO pomoże czy powie że sorry sami zaczeliście i sobie radzcie.
A jeszcze
@miku555: jeśli, JEŚLI by doszło do interwencji naszych wojsk na Ukrainie, to Putin by pewnie obsrał zbroję i z Kaliningradu by nawet jedna rakieta z Grada nie wyleciała. Dlaczego? Bo to by oznaczało anihilację tej eksklawy.