Wpis z mikrobloga

Jak się rozliczyć za krypto?
Jak puszcze na revoluta a mam rezydencje podatkowa w Niemczech jest szansa że nikt się nie upomni o podatek czy binance strzeli z dvpy?

Podbijam bo nie dostałem satysfakcjonukacej odpowiedzi.

Nikt nie realizuje zysków tutaj, że taki słaby odzew czy o co chodzi?

Dajcie namiary na jakieś dobre biuro

#bitcoin #kryptowaluty
  • 17
  • Odpowiedz
pytam jak się rozliczyć -, -


@progresywneprzeladowanie: bierzesz sumy które wpłaciłeś (opcjonalnie, jeśli chcesz wykazać straty/koszty), sumy które wypłaciłeś na konto i z tego tworzysz pit-38, tam jest kategoria krypto.

binance ani revo mi nic nigdy nie złożył do polskiego US, żadnych pit-8c czy coś :p
  • Odpowiedz
@progresywneprzeladowanie zdaje się że w Niemczech każda transakcja na krypto powoduje zdarzenie podatkowe. Przykładowo wkładasz 5k euro kupujesz BTC a potem przechodzi z BTC na ethera i po przeliczeniu jesteś na plusie 500 euro to musisz już w tym momencie zapłacić podatek. Chyba że trzymasz krypto minimum rok to wtedy jesteś zwolniony z podatku. Tam jest mega dziwnie dobrze do sprawdź ale jakoś tak kolega z Niemiec mi ostatnio tłumaczył. W Polsce
  • Odpowiedz
@assninja tak się nie rozlicza krypto albo zrobiłeś bardzo duży skrót myślowy.

@progresywneprzeladowanie Binance, Revo itp wszystkie raportują do crs (po to jest kyc). Skarbówka w niemczech się o tym dowie. Polska skarbówka ostro ciśnie z danych z crs.

My niestety nie pomożemy z podatkiem w Niemczech bo nasza aplikacja kalkulatorgieldowy.pl działa tylko z polskim prawem podatkowym.
  • Odpowiedz
  • 2
@progresywneprzeladowanie

@tomosano a jak trzymane na giełdzie?


To gratuluję odwagi. Też kiedyś na początku trzymałem na giełdzie, połowa zakupionych środków - wtedy to było trochę ponad 1BTC ale jeszcze nie warte za dużo :)
No i teraz nie ma ani BTC ani giełdy...
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy w przypadku nabycia kryptowalut z koparki tak samo się rozlicza jakby się dokonało normalnie zakupu? Na waszej stronie znalazłem poradnik dla Binance, ja wszystkie ruchy robiłem na Binance więc bym go u siebie zastosował o ile kopanie czegoś nie zmienia
  • Odpowiedz
@rocky_b: dla Binance będzie dzisiaj nowa instrukcja bo znowu zmienili design. Krypto z koparki to jak krypto uzyskane "za darmo". Niestety nie można odliczyć kosztów prądu itp. Podatek płaci się dopiero w momencie zbycia ale nie ma nigdzie kosztu wykopania.
Przykładowo:
Wykopałeś krypto w 2022 roku. Nic w deklaracji nie składasz.
W 2023 sprzedajesz je za 1000PLN. W deklaracji masz 0 kosztów i 1000PLN przychodów.
  • Odpowiedz