Wpis z mikrobloga

Cześć. Prośba o pomoc. Chcę swoje małe akwarium zamienić na większe fluval roma 125l. I tu jest problem. Akwarium z szafką ma 80cm,jedyne miejsce w którym może stać to miejsce tego małego 57l. Jest to wnęka między ścianą a szafką od licznika na prąd (mieszkam w uk) i ta wnęka ma 87cm długości a akwarium 80cm,tu pytanie czy nie będzie to za ciasno? Bo +/- przerwy będzie 2-3cm między sciana a akwarium i między szafką od prądu a akwarium.

#akwarystyka #akwarium
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@stefek-maniek: o kable to się nie martwie bo tam jest kontakt na ścianie więc jakoś się to podłączy wszystko. Martwi mnie bardziej ta mała przerwa. Wiem,że z tym się nikt nie kopie no ale obawa jest,że jednak za blisko
  • Odpowiedz
@murphy1988: będzie ok. Mam jedno szkło wkomonowane w biblioteczkę zamiast półek z 1cm szczelinami po obu stronach i jest bardzo ok. Jeżeli tylko od góry będziesz miał dobry dostęp, to reszta jest detalem.
  • Odpowiedz
@murphy1988 niestety kupilem taki regal akwarystyczny, a okazalo sie ile jest wolnego miejsca miedzy profilem a akwarium dopiero jak zlozylem to u siebie w domu. Stoi 2 lata i miejmy nadzieje ze postoi. Rok temu wiercilem dziure w sumpie jak bylo 2/3 wody w nim, pierwszy raz mualem w reku otwornice do szkla i to robilem… w sumie to jedynie widzialem to na youtube;)))
  • Odpowiedz
  • 0
@stefek-maniek: odważnie :) Ogólnie to mam filtr fluval 207 a gość do akwarium dodaje Eheim eXperience 150 external. Można z jednego zrobić mechanika a z drugiego biologa? Jest sens mieć dwa różne filtry w akwarium 125l?
  • Odpowiedz
@murphy1988 a na jaka wydajnosc sa te filtry? Jak za darmo to bierz. Popatrz jedynie czy zurzycie pradu nie bedzie za duze. Pytanie jakie ryby czy bedzie przerybienie? Jak nie bedzie przerybienia to ja bym nie robil filtrow. Moze bardziej gabkowy taki na napowietrzacz
  • Odpowiedz
  • 0
@stefek-maniek: fluval 207 Wydajność: 780l/h. Pojemność akwarium: 60-220l
Eheim eXperience 150 external 500l/h pojemność akwarium 70-150l. No ale to tylko dane producenta a w rzeczywistości może być trochę gorzej
  • Odpowiedz
@murphy1988: producent podaje wydajność na pustym kubelku. Jak wsadzisz media na pewno tyle nie będzie. Do 100l 207 będzie na styk.
Edit: zerknij jeszcze sobie na kanał zenona. W zeszłym roku robił chyba test fluvali.
  • Odpowiedz