Wpis z mikrobloga

Rozważam wyjazd w sierpniu lub wrześniu na Cypr lub Teneryfę. Tylko zastanawiam się jak z tymi KOCHANYMI uchodźcami z Afryki. Nie chciałbym sobie spacerować wśród tych biednych uchodzcow ani zostać wzbogacony kulturowo. Wiecie jak tam to wygląda? Ogólnie na Cyprze to byłoby Pafos czyli idealne miejsce lądowania pontonów a na Teneryfie Puerto de la Cruz także tam raczej nie dopływają. Poza tym z kanarów chyba ich Hiszpania transportuje na kontynent od razu

#wakacje #hiszpania #cypr
  • 6
@schreder: Na Teneryfie jest ich sporo. Pełnoletnich trzymają w obozach wojskowych na Los Rodeos i Las Raíces, tam czekają na deportacje albo dalszą podróż. Niepełnoletni są trzymani w różnych ośrodkach w miastach, w tym w Puerto de la Cruz (gdzie aktualnie mieszkam). Po jakimś czasie lecą na kontynent.
@schreder: Na Cyprze cisza i spokój. Jak jedziesz tam pozwiedzać, to odradzam sierpień, raczej wrzesień, październik bo nie wytrzymasz temperatury.
Po za sezonem byłem i czułem się bezpiecznie, czego nie mogę powiedzieć w części okupowanej na północy. Przeszliśmy przez granicę pieszo w stolicy i po drugiej stroni niestety zero kobiet, pełno ciapatych patrzących się jak by ci tu coś ukraść. Przynajmniej ja miałem takie odczucie. Nie zagłębialiśmy się gdzieś dalej na