Wpis z mikrobloga

@Loginito: Branie Freezera II w momencie gdy do sklepów wjechał już Freezer III jest trochę niezrozumiałe. Podobnie jak PSU 1000W do 7800X3D + 4070 (850W stykło by z duuużym zapasem). A najlepsze jest to że mając hajs na tak drogie CPU, GPU i PSU wszystko wpychasz do budy z kartonu. Nie ogarniam.
No ale twój hajs, twoje decyzje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Loginito tak, psu za mocny, a ja sam nie polecam bequietów. No chyba że darkrock 13, w tej cenie do dostania. A 750w to z palcem w nosie do takiego konfigu.
Ale oczywiście można wybrać taniej i lepiej.

Aio nie jest niezbędne do tego konfigu. Ten proc spokojnie zadowoli się powietrznym schladzaczem.

No i obudowa, zupełnie nie przystaje do takiego fajnego, zestawu. Weź coś solidnego w okolicach 400zl. Bq 500dx chociażby albo
  • Odpowiedz
  • 1
@purrminator: Nawet nie wiedziałem, że Freezer III wyszedł, do 4080ti też styknie 850w? Ja się na obudowach totalnie nie znam, jak widać wiem tyle, że ma być przepływ powietrza jako taki więc wybrałem pierwszą lepsza z brzegu. Obecnie mam Corsair to chyba przy nim zostać ni?
@majk3l Superancko, pewnie uderzę, dziena( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majk3l:

Aio nie jest niezbędne do tego konfigu. Ten proc spokojnie zadowoli się powietrznym schladzaczem.


U mnie przy 5800x3d macho dawał luźno radę ale randomowe skoki temperatury odpalały wentylator na full dosłownie na sekundę, no jakbys sebka w gruzie do obudowy wrzucił ;). Wsadziłem Freezera II 280, jest w pytę.

@Loginito Jak szukałem gpu koniec końców kupiłem rx7800, 2x więcej ramu i prawie 1/4 tańszy. 4070 wygrywał tylko dlssem, którego i
  • Odpowiedz
  • 1
macho dawał luźno radę ale randomowe skoki temperatury odpalały wentylator na full dosłownie na sekundę,


@konski: da ustawić np. w biosie opóźnienie startu wentyla, co niweluje takie sytuacje. Zresztą wystarczy też krzywą poprawić.

No a 7800x3d jest też generalnie chłodniejszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz