Wpis z mikrobloga

Obskurna (chociaż po remoncie nie wygląda tak źle, bardziej jak kiosk) buda z zapiekankami stoi sobie nielegalnie w centrum europejskiej stolicy, naprzeciwko PKiN. Urzędnicy chcą, żeby się przeniosła (oczywiście clickbaitowa narracja: URZĘDNICY CHCĄ ZLIKWIDOWAĆ) jakieś 15 metrów dalej (do budynku Dworca Śródmieście).

Ludzie w lament. Że coś kultowego znika (stare to z automatu kultowe?). Że urzędnicy źli. Że Trzaskowski. Że Bocheński może uratuje budę... W jakim kraju my żyjemy xD

Interia, która powołuje się na GW:

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", budka z zapiekankami nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. Co więcej, właściciel przyznał się do tego, że nie podpisał umowy z miastem. Nie uiszczał również kar. "Urzędnicy twierdzą, że właściciel budki nielegalnie zajmuje pas drogowy i nakładali na niego kary"- czytamy w dzienniku. 


https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-kultowy-bar-musi-sie-przeniesc-zniknie-sprzed-palacu-kultury,nId,7349696

I drugie źródło

"Urzędnicy twierdzą, że właściciel budki nielegalnie zajmuje pas drogowy i nakładali na niego kary" — donosi warszawa.wyborcza.pl. Ten przyznaje, że nie miał umowy z miastem oraz że kar nie płacił.


https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kontrowersyjna-budka-z-zapiekankami-ma-zniknac-z-centrum-warszawy/zyehqh8

A tacy pożyteczni idioci jak #ksiazulo (a typ ma obecnie naprawdę spore zasięgi, więc trochę bardziej odpowiedzialnie podchodzić do tego co mówi) podburzają tylko ludzi, jednostronnie przedstawiając temat. Wszystko dla zasięgów xD a może z głupoty?

#fastfood #streetfood #gastronomia #gastrowarszawa #warszawa
  • 12
  • Odpowiedz
@u_k1 Właśnie tak samo pomyślałem jak wczoraj zobaczyłem film książula, co ta paskudna buda tam jeszcze robi? Te ujęcia z daleka sa zajebiste, w tle PKIN a na froncie jakaś buda z zapieksami, no xD. I jeszcze te click baity na początku, że źli urzędnicy chcą zlikwidować LEGENDARNE!!! miejsce w Warszawie. To, że ktoś tam idzie po pijaku zjeść zapiekse i ta zapieksa jest dobra nie od razu zmienia to miejsce w
derek25 - @u_k1 Właśnie tak samo pomyślałem jak wczoraj zobaczyłem film książula, co ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-28 143016

Pobierz
  • Odpowiedz
@u_k1: trochę wydaje się to nieprawdopodobne, że buda (jest duża jak 3 kioski) stoi nielegalnie od 30 lat w samym centrum Polski, w najbardziej obleganej części stolicy, i nikt przez 30 lat nic z tym nie zrobił. Coś mi tu nie pasuje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@Kekoludek: Centrum Warszawy było takie trochę... zapuszczone. Dopiero od kilku lat zaczęto się nim mocno interesować - remont Placu Pięciu Rogów, przejście naziemne na Rondzie Dmowskiego, teraz remont Chmielnej (jak jesteś zainteresowany tematem to sprawdź sobie hasło "Nowe Centrum Warszawy"). Do tego ma ruszyć chyba remont linii średnicowej. Taka buda po prostu nie pasuje do tej wizji.

A że od 30 lat sobie stało - no wiesz, nic nie było tam
  • Odpowiedz
@Kekoludek Oj to mało chyba widziałeś, w Krakowie Developer zaczął budować blok nad domem i od lat jest pat z ta sytuacja

https://gazetakrakowska.pl/krakow-slynny-blok-nad-domem-trzyma-sie-dobrze-nakazy-rozbiorki-nie-sa-realizowane-17032021/ar/c9-15487850

a w Jastrzębiu Zdroju chłop zaczął budować nielegalnie apartament na dachu bloku i od 30 lat nikt nie może nic z tym zrobić

https://www.whitemad.pl/jak-futurystyczny-penthouse-z-jastrzebia-zdroju-znalazl-sie-na-dachu-bloku/amp/

więc jestem w stanie uwierzyć że w Warszawie jakaś buda od 30 lat stoi nielegalnie
  • Odpowiedz
@u_k1: @derek25 ale przecież nie oszukujmy się, takie miejsce to żyła złota jakich mało, gdyby przez 30 lat nikt nie interesował się takimi nielegalnymi budami w samym centrum przy patelni to nie byłoby tam jednej, tylko 1000 takich bud wykorzystujących lukę i niskie kary (100k to w miesiąc możnaby pewnie w podobnej miejscówce zarobić)
  • Odpowiedz
@Kekoludek: Ta buda tam była pewnie od zawsze, mało kto się nią interesował no bo właśnie była od zawsze i myślę, że kluczowe jest tu była, jak coś już gdzieś stoi to ciężko to wywalić, trudniej jest coś postawić od zera. Może mało kto wiedział, że właściciel leci w ch... i nie ma umowy z miastem i dlatego nie znalazł się jakiś inny Janusz biznesu i nie postawił obok kolejnej budki.
  • Odpowiedz