Wpis z mikrobloga

89 + 1 = 90

Tytuł: Odzyskanie czasu
Autor: Baoshu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★
ISBN: 9788380625297
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 320
Odzyskanie czasu to książka, którą otwiera ciepła, wzruszająca przedmowa o miłości i tęsknocie do uniwersum Problemu Trzech Ciał, stanowiących główną motywację do eksploracji wątków pobocznych, których nie wyjaśnił autor oryginalnej trylogii. To równocześnie książka będąca dowodem na to, że czasem miłość nie wystarczy, a fanfiction powinno pozostać tam, gdzie powstało - w wyobraźni autora.

Dlaczego to sobie zrobiłam? Dlaczego Cixin Liu postanowił pobłogosławić ten projekt i włączyć go do kanonu? Nie pojmuję.


Ot, takie tam grafomańskie fantazje, spisane na kolanie przez kogoś o mentalności napalonego gimnazjalisty, z ewidentnym self-insertem pisarza.

Podsumowując, ogromne rozczarowanie i coś, co nigdy nie powinno wydostać się spoza serwisów takich jak Archive of Our Own. Chciałabym zapomnieć, że to przeczytałam, bo finalnie zepsuło mi odbiór także oryginalnej trylogii.

Ukończona 27.02.2024

Statystyki (2024):
Przeczytane książki: 4
Przeczytane strony: 2278

#bookmeter #szkieletczyta #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
wysuszonyszkieletkostnyczlowieka - 89 + 1 = 90

Tytuł: Odzyskanie czasu
Autor: Baoshu...

źródło: 812127-352x500

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@wacek_1984: kwestia gustu. :D Ja chyba po prostu podświadomie oczekiwałam większego nacisku na aspekty naukowe i logicznego wypełnienia luk fabularnych - nauka jako taka, eksperymenty myślowe, rozważania z pogranicza fizyki i socjologii były dla mnie najmocniejszym punktem trylogii. Zamiast tego otrzymałam chińskiego Zieloną Latarnię, o którego zabijają się wszystkie samice we wszechświecie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz