Wpis z mikrobloga

chciałem się pochwalić wczorajszym odkryciem - serial Shogun

mignęła mi gdzieś recenzja w necie, pełna zachwytu, że niby serial roku itp - sprawdziłem, naprawdę godny polecenia. dostępny na #disneyplus, ale to nie ich produkcja na szczęście ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo fajny thriller polityczny z samurajami się szykuje (dostępne dopiero dwa odcinki)
to remake serialu z Chamberlainem, a oba seriale na podstawie tej samej książki.

pamiętajcie, że to jest 18+ i jest fajny przepis na


sprawdźcie bo warto
#film #seriale #szogun
FisioX - chciałem się pochwalić wczorajszym odkryciem - serial Shogun

mignęła mi gdz...

źródło: fxs-shogun-new-character-posters-27-february-2024-v0-m5xhb8pw4v3c1

Pobierz
FisioX - chciałem się pochwalić wczorajszym odkryciem - serial Shogun

mignęła mi gdz...
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@FisioX pierwsze dwa odcinki są rewelacyjne. Jedyny zgrzyt to fakt że nie mówią po portugalsku, mimo że twierdzą że w takim języku się porozumiewają
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@kojiii to serial dramatyczny a nie historyczny ¯_(ツ)_/¯

A serio, wydaje mi się, że mocno ograniczałoby to odbiór światowy, a i obsada trudniejsza, lub wręcz niemożliwa do znalezienia
  • Odpowiedz
  • 0
@FisioX oczywiście, że rozumiem powody takiego rozwiązania. Ale widać, że jest dobrze dofinansowany i robiony na poważnie, bez prób uwspółcześniania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@kojiii i to najbardziej zachwyca, bez półśrodków.
Bardzo mi się podoba dozowanie brutalności - nie jest nachalnie, nie jest ze szczegółami
Zupa z heretyka mogłaby być 5 minutową sekwencją wprost z kina gore, a zrobiono to schludnie, nie umniejszając brutalności sceny. Najbardziej brutalny moment gotowania to była dziewczynka, która zatyka uszy bo nie może znieść krzyku - rewelacja.
Sceny ścięcia w więzieniu również - przez szczebelki, żeby nie pokazać ale pokazać.

Kojarzy
  • Odpowiedz