Wpis z mikrobloga

  • 0
@odidouo1 Też się boję, ale myślę, że warto to wszystko jak najszybciej wyciągnąć (o ile się nie zesram po pierwszej ekstrakcji xD). Myślę, zacząć od górnych, żeby uratować górne siódemki
@ladylurkini ja miałam zalecone szybkie usunięcie wszystkich ósemek ze względu na leczenie ortodontyczne. Górne też miałam podobne, tylko bardziej wystawały ponad dziąsło, więc chirurg mi je usunął szybko, bezbolesnje i rany szybko się zagoiły. Sama ekstrakcja dolnych też była bezproblemowa, tylko gojenie ran trwało już znacznie dłużej.
@j557: Ja miałem tylko na dole jak OP. Wyrywałem 2 na raz na NFZ. Moja rada to najeść się porządnie przed zabiegiem. Pierwszy dzień dwa to jedzenie sprawia duży ból. Ja wcinałem makaron i kapuste- byle co aby nie otwierać za bardzo ust i nie gryźć prawie wcale. Łyżka to już było za dużo- dla mnie nieosiągalne, bo ból duży. Potem z dnia na dzień jest lepiej. Pierwszy tydzień jest naprawdę
@ladylurkini: jak u mnie tylko na dodatek górne są tak schowane że próba rwania groziła by perforacją do zatok. Także póki nie ma z tym problemów to nie tykam, nawet kosztem niemożności założenia aparatu ortodontycznego
@ladylurkini: Też miałem poprzecznie rosnącą 8 i dentyści biadolili, że to będzie ciężko wyciągnąć, bo wygląda to kiepsko. Chirurg usunął w 10 min (i to taki na nfz), a z bólu to zużyłem może z 2 tabletki z przepisanego słoiczka ketonalu.
@ladylurkini: Znajdź sobie klinikę która ma w ofercie chirurgię stomatologiczną i umowę z NFZ.
Ja tak kiedyś usuwałem i termin był dość szybki, a jak się umówiłem przykładowo na godz. 10, to o 10 lekarz już na mnie czekał, a nie jak w szpitalu że musisz być godzinę przed lekarzem i pilnować kolejki XD
Mordeczki moje, ja tylko dodam w temacie, jak ktoś jest ze śląska, to można za darmo i dobrze wyciąć 8mki w Bytomiu, w Akademickie Centrum Stomatologii. Jedyne co to trzeba przyjść wcześniej na #!$%@? konsultacje (#!$%@? bo zawsze duzo ludzi jest).
@Mikuz: w Krk na podobnych zasadach działa klinika na Montelupich, mnóstwo studentek wokół ciebie skaka na wizycie ale ząbki ogarnięte bez zająknięcia. Miałem laserowo rozcinane dziąsła bo 8mki nie wyszły w całości i trzeba było im trochę pomóc