Wpis z mikrobloga

#usa #morderstwo #lewicatostanumyslu ##!$%@? #blm #dindunuffin

Mężczyzna oskarżony o zabicie matki i córki wracających z koncertu Drake'a w centrum St. Louis, wyszedł za kaucją.

W piątek 22-letni Monte Henderson został zwolniony.

Kaucja Hendersona wynosiła 200 000 dolarów, ale sędzia pozwolił mu wpłacić jedynie 10% tej gotówki.

Zaledwie 24 godziny wcześniej Hendersonowi postawiono dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i dwa przypadki przestępstwa z użyciem broni.

Adwokat Hendersona podzielił się następującym oświadczeniem po oskarżeniach: „To bardzo tragiczny wypadek. Monte to bardzo uczciwy młody człowiek; zaangażowany w naukę i sport”.

Funkcjonariusze powiedzieli, że Henderson przejeżdżał na czerwonym świetle, kiedy uderzył w bok innego pojazdu na ulicach North 18th i Olive. Jego jeep skręcił w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i uderzył w Bracero i Cordovę, które szły na przejściu dla pieszych. Jeep jechał dalej, aż uderzył w inny pojazd.

Według dokumentów sądowych dane odzyskane z Jeepa wskazywały, że przed naruszeniem czerwonego sygnału drogowego samochód jechał z prędkością przekraczającą 70 mil na godzinę.

70 mil = 112,7 km/h
źródło: https://twitter.com/MichalCichy/status/1762574033659335089

w komentarzach zdjęcia mordercy i sędziny - kolor przypadkowy
RidgeForrester - #usa #morderstwo #lewicatostanumyslu ##!$%@? #blm #dindunuffin

Mężc...
  • 34
  • Odpowiedz
@Soko89 widzę że dałeś plusa przy tym zdjęciu, więc wypada mi sprostować jedną rzecz:
sędzie to oczywiście kobieta na zdjęciu pierwszym z lewej
a dwie panie na drugim zdjęciu to ofiary tego wypadku
  • Odpowiedz
@Spell_17: #!$%@? umysłowe osiąga już taką skalę że normalni ludzie nie potrafią tego pojąć i trudno z tym dyskutować. Przypominam jeszcze że dochodzi do atakowania osób który starają się powstrzymywać takich przestępców. Świat się #!$%@?ł i wszystko wskazuje że jutro będzie tylko gorzej a nie lepiej( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@RidgeForrester
Ale akurat zarzut dotyczący "broni" to nie wynika z trybu amerykańskiego prawa? W sensie on nie atakował nikogo pistoletem/nożem etc. lecz sam charakter zdarzenie kwalifikuje je jako "z użyciem broni". Oficer w swojej notatce nie wspomina o jakimkolwiek zdarzeniu, które moglibyśmy kwalifikować jako rzeczywiście używanie broni.
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: mówię to od kilku lat. W USA trwa wojna rasowa, a biali sami kręcą na siebie bata dając przywileje Murzynom, którzy pozniej wykorzystują to by pomagać swoim i/lub szkodzić białym
  • Odpowiedz
@eaxene: część dotycząca broni nie jest ściśle związana ze sprawą tego morderstwa ale standardową rzeczą jest sprawdzenie przeszłości kryminalnej więc nie dziwi mnie że nawet w artykułach jest to przytaczane
  • Odpowiedz
@Kismeth: dokładnie, sam jak patrzę na to co się odwala w USA, to ile przestępstw popełniają pigmentododatni, to jak są bronieni, to jak angażują się nawet biali w co zabawne "wybielanie" takich osób w świetle prawa jasno dowodzi że pod względem kultury, poszanowania prawa i wyciągania konsekwencji ten kraj upada i moralnie i dosłownie
  • Odpowiedz
ale standardową rzeczą jest sprawdzenie przeszłości kryminalnej więc nie dziwi mnie że nawet w artykułach jest to przytaczane


@RidgeForrester: ale ty w ogóle czytasz co wrzucasz? Przecież nawet czas i miejsce użycia "broni" zgadza się z czasem i miejscem zdarzenia - potrącenia i zabicia kobiet. Jako, że zadałem sobie więcej trudu od ciebie to z tego co widzę na amerykańskich forach pisze, że to właśnie pojazd został uznany za broń.

Ale
  • Odpowiedz
@eaxene: przepraszam, to o czym piszesz może jasno wskazywać mój błąd w tej kwestii. W internecie pojawiło się bardzo dużo artykułów w tym temacie a z braku czasu najwidoczniej nie przeanalizowałem wszystkiego tak dokładnie jak ty.
Jeśli wprowadziłem kogoś w błąd w tej kwestii to jeszcze raz przepraszam, nie to było moim celem.
Co do sprawy kaucji i zabezpieczenia nie posiadam aż takiej wiedzy by móc dywagować na temat jak zostało
  • Odpowiedz
@RidgeForrester:
wiesz nie jestem obrońcą czarnych/białych/zielonych czy innych tam.
Ale zadajesz sobie wiele trudu, żeby to wrzucić, wrzucasz tłumacza googla, wrzucasz to i tamto, ale zweryfikować co i jak to już jednak za dużo. Jednak na użycie tagów: #lewicatostanumyslu ##!$%@? #blm #dindunuffin juz masz czas.
Choć oczywiście moim zdaniem ktoś kto jedzie taką prędkością po mieście i powoduje śmierć ludzi powinien odpowiadać jak za morderstwo i siedzieć w areszcie, bo i
  • Odpowiedz
@eaxene: zbyt pochopnie mnie oceniasz ale oczywiście masz do tego prawo. Po trafieniu na temat (link podałem w głównym poście) zweryfikowałem podstawowe informacje takie jak: czy zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, czy osoba wskazana jako sprawca to faktycznie ta osoba, sprawę kaucji.
Jeśli chodzi o kolor skóry to uważam że bez względu na niego KAŻDY powinien podlegać takiej samej karze, obojętnie z jakiego zakątka planety pochodzi. Jednocześnie dostrzegam wyższą przestępczość wśród osób
  • Odpowiedz
@jeremy_bolm: rzeczywiście mogło nastąpić poręczenie majątkowe, nawet zapomniałem, że amerykanie lubują się w tych wszystkich dziwnych instytucjach. A potem mamy filmy o "łowcach uciekinierów".

zbyt pochopnie mnie oceniasz ale oczywiście masz do tego prawo


@RidgeForrester: nie było to zbyt trudne, bo wczesniejszy tok rozumowania (który nie był tak wyważony jak teraz to robisz), użyte tagi i sposób nakierowania wypowiedzi jednoznacznie zdradzał twoje intencje (σ ͜ʖσ
  • Odpowiedz