Wpis z mikrobloga

Jak sprzedać samochód z uszkodzeniem?

Posiadam trzy lata Pegouta 308 SW 2012 jedna z wersji premium ( Xenony , szklany dach , tempomat oraz ekran ekran wysuwany z pulpitu nawigacji) Ogólnie większych zastrzeżeń do auta nie mam - codziennie jeżdżę nim do pracy, samochód przechodzi badania techniczne jest serwisowany jednak coraz bardziej irytują mnie drobne usterki techniczne jakie się w nim pojawiają a dzisiejsza akcja przelała czarę goryczy.

Kilka dni temu przebiłem oponę - zdarza się fakt. Zamówiłem 4 opony Michelin ( 2005 zł ) wersje całoroczne i podjarany pojechałem do warsztatu na wymianę. Przy wymianie poprosiłem o sprawdzenie jeszcze drobnej usterki a mianowicie czuć spaliny w kabinie na postoju. Po oględzinach auta ( dodatkowe 2000 zł : wymiana lewego ksenonu żarówka, wymiana napinacza alternatora, uzupełnienie płynów + płyn hamulcowy, wymiana filtrrów, odgrzybianie, centrowanie, wymiana opon, usunięcie wycieków oleju) okazało się, że za owy smorodek - oraz spadek osiągów ( chociaż nie jakoś drastyczny ) odpowiada turbina ktora jest osmolona. Czy jest sprawna pewnie nie ale już prosiłem aby nie ruszali jej. Co śmieszniejsze samochód był pół roku temu w ASO Pegout ( FV napraw na ponad 8K) po pojawieniu się błędu w komputerze gdzie wymienili wahacze , drążki, uszczelni tłumik oraz zamontowali nową turbinę. Która jak się okazało już nie domaga. Dlaczego nie wiem i nie chce już wiedzieć. Możliwe ze uszkodzona uszczelka pod głowica ja zajechała? zaraz po wymianie turbiny mialem w mniejszym warsztacie wymieniana chłodnice oraz nagrzewnice ( chłodnica prawdopodobnie znowu zatkana gdyż zaraz po wymianie dolarem uszczelniacza profilaktycznie ... co było błędem :)

ale do brzegu. Mam faktury , paragagony, auto zarejestrowane w Polsce, przegląd ważny do stycznia 2025 ubezpieczony. Jak to sprzedać na części do skupu jakiegoś? nie chce już się babrać w naprawy a tym bardziej być posądzanym ze wrzuciłem kogoś na minę. Gdyż sam już nie wiem co tam może być do naprawy

Dzisiaj padła decyzja o wzięciu nowego na kredyt. Pieniądze ze sprzedaży chciałbym przeznaczyć na 1 wpłatę

#samochody #mechanikasamochodowa #autouzywane #naprawasamochodow
MajkiMike - Jak sprzedać samochód z uszkodzeniem? 

Posiadam trzy lata Pegouta 308 SW...

źródło: 98792cc6-1a58-49fe-852d-5624f0914380

Pobierz
  • 17
  • 0
@hpiotrekh: uszczelniacz mógł uszkodzić turbinę ? chyba raczej nie :) uszkodził nagrzewnice i ta została wymieniona :) nie wiedziałem wtedy ze to robi więcej szkody niz pożytku :P
  • 0
no jak ktoś starego strupa wozi do ASO to na koszta nie patrzy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@hpiotrekh: tylko ASO Pegout potrafi usunąć błąd z komputera po naprawie - dziwna polityka ale już stwierdziłem ze jak jest u nich niech już naprawia - fakt koszta wtedy dla mnie duże się wydawały ale
@MajkiMike ja po kupnie swojego auta pojechałem do serwisu typowo od Volvo, bo miałem check i plamki oleju.
Diagnoza chłodnica EGR za 3500 (znana usterka)
Pokrywa zaworów do wymiany 1500 (też znana usterka)

Co zrobiłem? Wyczyściłem chlodnice EGR samemu, koszt poniżej stówki za browary i chemię
Wyciek nie był spod pokrywy tylko musiałem dokręcić jakiś waz nad misa olejowa. Kosz 0zl.

W serwisie by mnie skasowali na 5kola a olej dalej by
@MajkiMike duża część to robocizna ale nie zawsze trzeba coś wymieniać, a oni tak lubią profilaktycznie wymienić..najlepiej jeszcze w ciemno ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Wystaw, opisz i zobacz czy będą chętni.
Poprzednie moje auto chodziło po 25-30 za naprawdę zadbane. Ja miałem trupa którego już nie naprawiałem ale była to topowa wersja (ar