Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te czasy przed covidem jak się siedziało z całym teamem w jednym miejscu, podjeżdżałeś krzesłem do kolegi z zespołu i zadawałeś pytanie?
Teraz czytam ze jak na zdalnym napiszesz komuś „quick call?” to jest to odbierane jako trucie dupy.

I dziwić się że management chce powrotu do biur skoro połowa osób nie potrafi zdalnie pracować zespołowo.

#programowanie #programista15k
  • 25
@PoteznyMagWody: Typowe złe zachowania, a ty je gloryfikujesz XD

Nie ma nic gorszego, niż ktoś kto zawraca dupę jak cały focus masz na zadaniu, a tu ci ktoś "podjeżdża krzesłem" i wybija cię z rytmu i potem musisz 15 minut się zastanawiać na którym etapie byłeś i o czym myślałeś.

Dwa, praca zdalna ma sens tylko w trybie asynchronicznym.

Trzy, w dobrym zespole nikt nie powinien nikomu "pomagać" at hoc, bo
@PoteznyMagWody: Po prostu pora pogonić z tego zawodu sperglordów, którzy stękają, że muszą rozmawiać z innymi ludźmi i tyle.

Mnie jeszcze wkurzają te ciągłe narzekania na ilość spotkań - i zastanawiam się czy serio ludzie pracują w takich kołchozach, że robi im to różnicę? Ja się cieszę jak mam 1/4 godzin w tygodniu na callach, bo zazwyczaj są to calle, na których siedzę bez kamerki i odkurzam czy robię pranie, kasa
I dziwić się że management chce powrotu do biur skoro połowa osób nie potrafi zdalnie pracować zespołowo.


@PoteznyMagWody: mam generalnie wielki problem żeby nad czymkolwiek pracowała więcej niż jedna osoba na raz...

Nikt nikomu nie pomoże, każdy chce wymagania i API na talerzu...

#!$%@? mnie strzela czasem
@PoteznyMagWody: a weź. Dzisiaj przez dwie godziny nikt nie zareagował na znalezionego krytyka w paczce rilisowej. Najpierw wywolalem grupowo po godzinie osiem osób na priwach. Efekt to rilis przełożony bo się #!$%@? na komunikator nie chce raz na godzinę spojrzeć
I dziwić się że management chce powrotu do biur skoro połowa osób nie potrafi zdalnie pracować zespołowo.


@PoteznyMagWody: i dziwic sie potem ze zarabia sie 15k na reke skoro jest sie bialym hindusem ktory nie potrafi samodzielnie pracowac bez trzymania za raczke
@PoteznyMagWody: tak, a jeszcze przed tym zapierdzielaj jak robol do fabryki smrodu na 9 odbić się na bramce xD
Kurna jednak w żyłach niektórych to płynie dalej prolska krew, bez buta na swoich robolskich ryjach to wariują, że nie mogą iść do mateosza z linii obok i zrobić małpki albo innej dżesiki z biura obok na pierdy na 1.5h xD
weź. Dzisiaj przez dwie godziny nikt nie zareagował na znalezionego krytyka w paczce rilisowej. Najpierw wywolalem grupowo po godzinie osiem osób na priwach. Efekt to rilis przełożony bo się #!$%@? na komunikator nie chce raz na godzinę spojrzeć


@grzypAtomowy: grasz w głupie gry, wygrywasz głupie nagrody- traktujecie komunikator dalej jakbyście siedzieli w biurze- "oj nie odpisał no trudno, może jest w salce obok".
Na zdalnym dostępność na komunikatorze to podstawa i
@krzywy_kanister: Wtedy jest onboarding i albo robi to sam, albo ktoś z zespołu ma taska na KT. A potem ktoś w sprincie ma przeznaczone X SP na support takiej osoby.
Rzeczywiście widać, że w żadnej poważnej firmie nie pracowałeś XDDD
@A_Duda: Onboarding w sensie zdanie dokumentow, dostepy do systemo? Ktos z zespolu ma taska na kt czyli siedzi z taka osoba caly czas czy tylko 15 minut, no moze godzine a pozniej kogos zlewa?
No tak, trolle z wykopu naczelnymi specjalistami od pracy, tak samo jak ludzie ktorzy na wykopie odpisuja, ze IT to tylko programowanie.
Albo tak wypisujesz rozliczasz sie z taskow, ze pozniej bierzesz taska na rozliczanie taskow i
@krzywy_kanister: Jakie zdanie dokumentów i dostępy do systemów? To w normalnym projekcie masz przygotowane PRZED startem. SIedzi tyle ile przewiduje się na transfer wiedzy. W niektórych projektach cały onboarding i KT trwa miesiąc, w innych 2 tygodnie, a w jeszcze innych masz parę dni i potem zaczynasz z łatwymi taskami + ktoś jako support.

Dobra, wracaj do tej swojej firemki i tam zawracaj komuś tyłek, a nie tu na wykopie. (
Nie ma nic gorszego, niż ktoś kto zawraca dupę jak cały focus masz na zadaniu, a tu ci ktoś "podjeżdża krzesłem" i wybija cię z rytmu i potem musisz 15 minut się zastanawiać na którym etapie byłeś i o czym myślałeś.


@A_Duda: ja #!$%@? normalny człowiek odpowiada i wraca do swoich rzeczy ale Pan Programista nie może 15 minut pozbierać myśli po krótkim pytaniu "czy srałeś"

ty sie zastanow czy jestes
@CostlyWay: Chyba nie wiesz co to praca umysłowa i myślenie nad jakimś rozwiązaniem skomplikowanym bardziej niż wyliczenie ile to dwa plus dwa.

To, że nie umiesz pracować jak cywilizowany człowiek nie oznacza, że wszyscy mają być tak mało wydajni jak ty.
@A_Duda: chyba wiem, co to praca umysłowa bo takową wykonuję. to ty chyba myślisz, ze tylko programista pracuje umysłowo - ale to w sumie ignorancja typowa dla twojej grupy zawodowej.

sparafrazuję co napisałem wcześniej: zadbaj o higienę umysłu, samodyscyplinę. rób ćwiczenia na wielozadaniowość a jak dalej nie będziesz w stanie się skupić po prostym pytaniu od kolegi to się zastanów czy jesteś odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku
@CostlyWay:

to ty chyba myślisz, ze tylko programista pracuje umysłowo


Twoje domysły odnośnie mojego myślenia mnie nie obchodzą i nie będą tematem tej dyskusji. ( ͡º ͜ʖ͡º)

W każdej pracy umysłowej jak jesteś skupiony na czymś i ktoś ci przeszkadza, to wybija cię z rytmu bo musisz pomyśleć o czymś innym.
Więc jeśli tego nie wiesz, to wykonujesz albo mało skomplikowaną pracę, albo nikt cię nie
@A_Duda: masz racje, dalsza dyskusja nie ma sensu. ty myślisz, że jak czegoś nie potrafisz to jest to niemożliwe XD ignorancja i zadufanie w sobie typowe dla pewnej grupy zawodowej, której wycie z dnia na dzień jest coraz głośniejsze