Wpis z mikrobloga

#xbox #xboxone #microsoft #pad #gry #ps5
Chciałem kupić pada do grania do pc z ps5 ale sprzedawca mi powiedział, że są z tym problemy i poleca pada od xboxa. Ja tam preferuje pada od ps bo całe zycie na nim grałem. Podłączałem wiele lat temu też pada od ps3 do pc i musiałem uzywac jakis programików by działało. Dalej tak to wygląda, że żeby używać pada od ps5 na pc trzeba bawić się w jakieś programy?
  • 12
  • Odpowiedz
@DoubleWu: ostatnio odwiedził mnie szwagier i graliśmy w Fifę. Ja na padzie od xboxa on od ps5 żadnych problemów z komunikacją komputer-pad. Tak jak napisałeś do pada od ps3 potrzebny jest programik tak samo od ps4 ,ale od 5 nie miałem żadnego problemu ,a podłączałem kablem jak i Bluetooth
  • Odpowiedz
. Ja tam preferuje pada od ps bo całe zycie na nim grałem.


@DoubleWu: Akurat DualSense nie ma zupełnie nic wspólnego z dużo gorszymi DualShockami. To zupełnie nowy pad, nowa jakość, jedyne co tam się powtarza to symetryczny układ analagów. Zmierzam do tego, że tutaj przyzwyczajenie nie ma nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smartek: Hm, dobrze wiedzieć, mimo wszystko układ pozostaje podobny. Ale jeżeli jest skok wyżej a już poprzedni mi pasował, to będę zadowolony
@Krecik_Cygan Pad od xboxa to chyba ostateczność, kiedyś grałem, wydawał się po prostu okej ale to jednak pad od ps był i jest dla mnie przyjemniejszy
  • Odpowiedz
@DoubleWu: Kupiłem ostatnio pada do grania na pc, albo trochę mocniejszego laptopa podłączanego do tv. Pad działa ok, z jedną grą był problem bezprzewodowy, na podłączonym kabelku działało. Mało ochoty do grania mam, więcej do pobierania ;) więc wszystko grane mniej niż ściągnięcie z instalką ;) Ogólnie polecam, działa.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: Rzecz w tym, że to nie jest lekka ewolucja jak psx -> ps2 -> ps3 -> ps4. To zupełnie inny rozmiar, grubość, waga, rozmiar. Teraz DualSense jest podobny (o ile nie większy) od pada Xboksowego, a był od zawsze znacząco mniejszy i znacząco lżejszy. Dla mnie to najlepszy pad od SONY jaki powstał, aczkolwiek nie można tutaj nie wspomnieć o fakcie, że totalnie różny od swoich poprzedników :).
  • Odpowiedz
  • 0
@kutafonixor: A czym sa nowe funkcje. One wymagane są bo są istotne dla gameplayu czy to tylko bajery, jakies dodatki? Bo jak to tylko dodatki, że pad będzie wibrował w jakims super rytmie to za bardzo mi nie zależy na czyms takim.
  • Odpowiedz
W pad od ps masz adaptacyjne triggery, mogą symulować spust lub różne rodzaje wystrzalow, masz głośnik i akcelerometr. Inna różnica to w x box masz na paluszki, ps ma wbudowany aku. Ja na kompie wolę pad od Xbox ale jest #!$%@? w porównaniu z tym x360
  • Odpowiedz
@Smartek: No moim zdaniem dualshock 4> dualsense.
Te triggery można se w #!$%@?ę wsadzić i bardziej to #!$%@? w użytkowaniu niż pomaga, w dodatku jest ciężki i bateria trzyma znów krócej niż w poprzedniku.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: może i działa tak jak piszą wyżej tylko po co bawić się w półśrodki? Pad od xboxa jest natywnie wspierany przez Windowsa bo to produkty Microsoftu, i tak 99% gier będzie wyświetlało symbole xboxowe a przyzwyczajenie się do pada to kwestia pogrania godzinę
  • Odpowiedz