Wpis z mikrobloga

całe życie wychowywałem się w dużym domu jednorodzinnym z ogrodem, aktualnie wynajmuję mieszkanie w bloku już od kilku lat.
Myślę o kupnie swojego mieszkania a wszystko co jest to są jakieś klatki dla chomików w nowych blokach. Czy żeby mieć mieszkanie conajmniej 50m2 z trzema osobnymi pokojami, dużą kuchnią i łazienką trzeba naprawdę wydać aktualnie prawie 1mln pln w miastach wojewódzkich?

Zajebiście by było też kupić dom, ale tam to już kwoty raczej ponad milion co nie

#nieruchomosci #domy #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 25
  • Odpowiedz
@sidhellfire: ale tam to było przemyślane, mądrze zaplanowane na dwie strony świata aby dobrze wykorzystać przestrzeń, a nie jak w patodeweloperce byle wcisnąć najwięcej mieszkań na piętro
  • Odpowiedz
@milfhunter69:

za wiki

Standard zabudowy jest zróżnicowany, poszczególne budynki zawierają mieszkania różnej wielkości. W każdym budynku posiadającym 420 mieszkań jest po 210 mieszkań typu M2 (27 m²) i 210 mieszkań typu M3 (39 m²). W każdym budynku posiadającym 300 mieszkań jest po 240 mieszkań typu M4 (48 m²) i po 60 mieszkań typu M5 (57 m²). W budynkach zainstalowano półautomatyczne windy na licencji szwedzkiej[5].
  • Odpowiedz
@snickers111a: na 50m to przy dobrych wiatrach będziesz miał salon z aneksem i dwa małe pokoiki. Jak chcesz trzy no to już musisz celować w 60m, a najlepiej 70m żeby mieć większy salon, ewentualnie kuchnie osobno. To już cenowo wychodzi bliżej 1,5m w takim Krakowie.
  • Odpowiedz
Czy żeby mieć mieszkanie conajmniej 50m2 z trzema osobnymi pokojami, dużą kuchnią i łazienką trzeba naprawdę wydać aktualnie prawie 1mln pln w miastach wojewódzkich?


@snickers111a: Tak, a o co chodzi?
:first time? meme:
  • Odpowiedz
@sidhellfire: No to wygląda na to że litera M + cyfra to metraż a nie liczba pokoi.

@Sabarolus moje z lat 50tych to były dwa pokoje(jeden oryginalnie przechodni) + kuchnia i łazienka. Może to zależało od tego czy to była wielka płyta/rama H/inne.

3 pokoje na 50 metrach to porażka. Salon z aneksem kuchennym 20m2 to nieporozumienie.
  • Odpowiedz
trzy pokoje na 50m2? To jest pogwałcenie praw człowieka


@milfhunter69: Mieszkałem kilka lat na 3 pokojach w 52 m^2, był to najlepszy układ mieszkania jaki miałem za rozsądną cenę. Dzisiejsze projekty gdzie architekt ledwo mieści 3 pokoje na 75 m^2 (no i za m^2 12-18k PLN) to dla mnie żenada.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Potwierdzam, sam mieszkalem za dzieciaka w wielkiej płycie - 3 pokoje, oddzielna kuchnia 52 m2 również. Genialny układ. Dzisiaj czesto widze mieszkania po 60m2, gdzie niby są 3 pokoje, ale malutkie bo korytarz jebniety na 11m2
  • Odpowiedz
3 pokoje na 50 metrach to porażka. Salon z aneksem kuchennym 20m2 to nieporozumienie.


@milfhunter69: dzisiaj taki salon z aneksem robią wmieszkaniach 60m2 +. Jeżeli mieszkasz w 2 osoby to z mojej perspektywy jest spoko. Czy lepiej byloby miec 40m2? No jasne. Tak samo jak fajnie byloby byc pieknym mlodym i bogatym.
  • Odpowiedz