Wpis z mikrobloga

87 + 1 = 88

Tytuł: Rozgwiazda
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788393231911
Tłumacz: Dominika Rycerz-Jakubiec
Wydawnictwo: Ars Machina
Liczba stron: 368
No niestety ale rozczarowanie. Uwazam sie za fana SF, czytalem wczesniej ksiazki Petera Wattsa i dlugo czekalem zeby w koncu zabrac sie za slynna trylogie ryfterow. Ale po Rozgwiezdzcie chyba sobie daruje.
Opis jest bardzo interesujacy. Zawsze lubilem motyw ze ludzie sa zamknieci na jakiejs ograniczonej przestrzeni. Zwlaszcza takie ciekawe osobniki jakie zostaja "wybrane" do zostania ryfterem...
Moim glownym zarzutem jest ze ksiazka jest bardzo chaotyczna i nierozumiala. Do samego konca nie pojalem wszystkich akcji, zachowan i stojacych za nimi motywacji. Takze relacje miedzy bohaterami sa srednio wiarygodne. Raz sie tak nienawidza ze sie bija bez uprzedzenia, a niedlugo potem tworza zwiazki lub zgrana druzyne. Do tego ciagle powtarzanie jak bardzo sa "skrzywieni" itd.
Wyraznie widac ze autor mial ciekawy pomysl i reszte rzeczy do niego dobudowywal. Wyszlo niestety przecietnie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #scfi #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
abralinc - 87 + 1 = 88

Tytuł: Rozgwiazda
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy, scienc...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 1
@abralinc: Mi się całkiem podobała i nie uważam, że była niezrozumiała - może dlatego, że czytałem w oryginale? Dalej jednak nie brnę bo z tego co czytałem to typowe odcinanie kuponów od dobrej pierwszej części a poza tym kompletna zmiana kierunku fabuły itp. a to dla mnie w pierwszym tomie było najbardziej interesujące.