Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, mam pytanie. W jednej firmie zarabiam 12k-15k na UoP. Dostałem ofertę pracy w drugiej firmie jednocześnie za 15k brutto. I zastanawiam się czy nie pracować na B2B w drugiej firmie (w pierwszej nie mogę - tylko UoP). Ile byłbym stratny zarabiając razem prawie 30k brutto UoP między 12k-15k brutto UoP i 15k na B2B? Niby 25k rocznie netto w plecy (jak tak to grosze), czy jednak więcej? Co jakiś też czas przynajmniej mogę iść na luzie na L4...

#praca #pracbaza #pracait #programista 15k #programista25k #programista30k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@Blizz4rd: tak, OE = over employment. Można sporo poczytać na reddicie jak ludzie sobie radzą.

Chodziło o rozliczenia związane z ZUSem. W kadrach/HR/księgowości czy gdzieś tam może wyjść, że już masz inną pracę. Nie pamiętam już szczegółów. Widziałem to jakiś czas temu, chyba na 4programmers.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @3Djdjfjw482: o czym Ty rozmawiasz :D w pierwszym poście piszesz, że nie można ukryć a potem, że ludzie sobie na reddicie radzą :D

Yolo - chodzi o ZUS. O ile drugi próg podatkowy jest izi do ukrycia, bo nie musisz o tym informować firmy - tak już po zarobieniu 30 średnich krajowych firmy się dowiadują, że przekroczyłeś dochód :D ale co oni będą w to ingerować? :D
cytowany tekst o czym Ty rozmawiasz :D w pierwszym poście piszesz, że nie można ukryć a potem, że ludzie sobie na reddicie radzą :D

@mirko_anonim piszę tylko, że na na reddicie pod tagami z oe/overemployment jest do cholery postów w temacie pracy na kilka kontraktów, większość z USA. Wydawało mi się, jak widać błędnie, że podzielenie postu na 2 sekcje jednoznacznie wskazuje na to, że w pierwszej tylko wyjaśniam pojęcie.

Dałem tylko