Wpis z mikrobloga

Komp ma już ~10lat i chyba mu RAM zaczyna padać bo BSOD wczoraj wyskoczył a w memteście pokazuje kilka błędów.
Tyle że nie wiem jak to teraz wygląda sytuacja, Intel nadal ssie jeśli chodzi o wsparcie socketów? lepiej dopłacić do płyty z lepszym chipsetem czy wziąć z tym słabszym ale wyższej półki?
Bo się zastanawiam nad upgradem do DDR5 zamiast kupować nowe ramy w miejsce popsutych. Myślę czy warto np Ryzena 7 7800X3D czy jakiegos odpowiednika intela, albo w ogole np. w cenie X3D kupic Ryzena 9 z wyzszym taktowaniem i wieksza iloscia prockow za to z mniejszym cache
Komp typowy główny PC i do grania i do pracy. Zapraszam do dyskusji
#komputery #helpdesk #itsupport #gry #granie
  • 3
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: niezbyt się opłaca ddr5, bo są dużo droższe a wydajność może z 10% lepsza. Lepiej brać pod ddr4. Ale generalnie to sugeruj się tym jakiego chcesz procka, i ile chcesz na niego wyłożyć.
  • Odpowiedz
@Kekoludek: patrze bardziej pod kątem tego że bede mógł sobie z czasem upgradować, myśle że jak już mam zmieniać to nie wiem czy jest sens pakować się w starszą generacje. Ew. mógłbym rozważyć zakup nowszego procka i pamieci lepszej, ale płyte mam taką lowend(Asrock B450)
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: A po co Ci lepsza płyta? Do tej możesz podłączyć procka, który obsłuży wszystkie gry przez wiele lat jeszcze. A technologie CPU się tak szybko zmieniają teraz, że jak kupisz najnowsza płytę, to prockow które wyjdą za 2 lata i tak nie obsłuży pewnie xd
  • Odpowiedz