Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #pracait

Widzę że już kilka mirasów wrzuciło ten film (mają mnie na czarnej)

Dlaczego nic nie mówicie o fragmencie od 4:30 do 7:10?

Przecież tam gość mówi wyraźnie:

po co mam zatrudniać gościa za 200-300k rocznie skoro zaniedługo AI zrobi tą samą robotę za jedną tysiączną tej wypłaty

AI miało duży wpływ na Layoffy w tech industry


Ale oczywiście na wykopie dalej #!$%@?, że to tylko taka "teoria spiskowa" i firmy korzystają z tego AI "bo to dobrze wygląda marketingowo/poprawnie politycznie" ale tak naprawdę ukrywają prawdę, że AI praktycznie nie korzystają bo to gówno xD
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #pracait

Widzę że już kilka mirasów w...
  • 24
@DROP_TABLE_Usernames: widzę, że w końcu moja narracja zaczyna się przyjmowac na wykopie

W 2023 każdy myślał, że jestem szalańcem i gadam bzdury bo ludzi zwalniają przez "kryzys" a nie przez AI - a teraz wszystkie statystyki mówią jasno - dosłownie każda branża zalicza rekordowy wzrost gospodarczy po COVID. Zwalniają tylko i wyłącznie TECH COMPANIES!!! Mainstreamowae media oraz różni CTO wprost mówią, że zwalniają drogich ludzi za 200-300k bo AI nie tyle
@Pasterz30: czy wy nie potraficie jakkolwiek logicznie myśleć? AI wcale nie musi wykonywać perfekcyjnie twojej pracy żeby cię zastąpić, wystarczy że drastycznie zwiększy produktywność a to spowoduje że zamiast mieć 10 osób w zespole 5 można zwolnić. Porównaj sobie to teraz z wszystkimi firmami na świecie i wyjdzie ci że czekają nas milionowe zwolnienia które zabija tą branżę i na zawsze zamkną możliwości powrotu
@nad__czlowiek:

Dlaczego nic nie mówicie o fragmencie od 4:30 do 7:10?


XD, za miesiąc, trzy techy perdzielną jak w 2001, bo znowu wartość tech w całym spx przekracza poziom nie widziany od bańki internetowej z 2001. Wtedy dopiero będą zwolnienia. I znowu nastąpi zima dla tech i skończy się ta AI bańka.

po co mam zatrudniać gościa za 200-300k rocznie skoro zaniedługo AI zrobi tą samą robotę za jedną tysiączną tej
@nad__czlowiek: mam sporo znajomych w IT i nie słyszałem jeszcze żeby u kogoś w firmie pozwolili korzystać z AI. Ja raczej obstawiam że firmy przygotowują się do kryzysu. W tym roku jest duża szansa na krach na giełdzie USA, Buffet ma rekordowa ilość gotówki. Każdy czuje że ten moment nadchodzi ale nikt nie wie kiedy dokładnie. Skoro część firm zaczęła robić cięcia to reszta też nie musi tak agresywnie inwestować w
@PrzejeaneZycie: Wydajność da się zwiększyć, i tutaj zgoda, pytanie w którą stronę to pójdzie. Ja mam raczej wrażenie, że po pierwszym zachłyśnięciu się szybko przyjdzie refleksja że AI samo kodu nie napisze i Grażynki z biznesu robiącej #!$%@? tickety nie zrozumie. Ale za to Comarchowe "każdego programistę da się zastąpić skończoną liczbą studentów" dzięki AI stanie się rzeczywistością i raczej to mid/seniorzy będą obrywać najbardziej i albo zgodzą się na niższą