Wpis z mikrobloga

Ej ktoś wie może dlaczego Pan Sławomir Mentzen ubiera się u "krawca nazistów"?

"Naziści byli źli, ale dobrze się ubierali" - głosi tytuł popularnej strony internetowej. Za szycie mundurów dla SS, SA oraz Hitlerjugend odpowiadał sam Hugo Ferdinand Boss. Współpraca słynnej firmy odzieżowej z nazistami trwała czternaście lat".

Wbrew często rozpowszechnianym plotkom to nie BOSS był ich projektantem. W 1940 roku portfolio firmy wzbogaciło się o realizacje dla Wehrmachtu i Hitlerjugend.

W czasie wojny w zakładach przedsiębiorstwa pracowali robotnicy przymusowi, głównie kobiety, 140 osób z Polski i 40 z Francji. Warunki życia w specjalnie dla nich zbudowanych obozie były bardzo złe i poprawiły się dopiero wraz ze zbliżaniem się do zakładu alianckich oddziałów.

Po wojnie i pod nowym kierownictwem firma skupiła się na produkcji garniturów. W latach 60. była już powszechnie znana w Europie, a jej współpraca z nazistami została zapomniana.

To takie trochę antypolskie i bardzo słabe. Istnieje tyle dobrych polskich firm więc dlaczego Pan Sławomir wybiera firmę, która aż tak kiepsko zapisała się w historii Polski i korzystała z przymusowej pracy Polaków w obozach koncentracyjnych.

Aż wymiotować się chce z tej obłudy.

#polityka #moda #polska #konfederacja #modameska

https://www.pb.pl/hugo-boss-krawiec-nazistow-811861
Caracas - Ej ktoś wie może dlaczego Pan Sławomir Mentzen ubiera się u "krawca nazistó...

źródło: temp_file7525386079219330003

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Caracas: E no, przecież pewnie używałeś kiedyś Siemensa i Blaupunkta oraz pewnie podobają Ci się BMW. Być może coś jeszcze by tam się znalazło, lista jest długa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@L3mmy Nie miałem BMW, VW, Skody itp oraz mi się nie podoba. Świadomie na pierwszy samochód z salonu wybrałem Renault Megane 4. Miał jeździć na codzienne do mechanika. Teraz żona go dobija ma już prawie 150k, 7 lat a mechanika nigdy nie widział nie licząc wymian olejów i filtrów a ja na jego eksploatację wydałem 1147 zł (nie licząc paliwa) bo serwis na 5 lat był w cenie.

Blaupunkta też nie miałem.
  • Odpowiedz
@L3mmy: Powiem wiecej - jest szansa ze jakis jego przodek mogl byc morderca. Mam niezla beke z takich co wyciagaja przeszlosc i lacza z terazniejszoscia.

Pradziadek obecnego wlasciciela firmy X zalozyl firme. Dziadek szyl da "zlych ludzi" to obecny wlasciciel (wnuk) ma zamkncac firme bo ktos ma urojenia...

Niezla odklejka.

P.S dla mnie konfederussja to klauny wiec to nie jest tak ze bronie memcena :P
  • Odpowiedz
@Caracas: moze nosic co chce. Pewnie zaden z wlascicieli a i byc moze zaden z pracownikow zyjacych za czasow nsdap juz nie zyje.

Mnie bardziej zastanawia cos innego. Dlaczego wydawaloby sie zamozny i poukladany (hehe) czlowiek robi z siebie chodzacy slup reklamowy tej czy innej marki.
  • Odpowiedz