Wpis z mikrobloga

Lubicie obrazki z Concordu? To dobrze że lubicie, bo mam pare. Niektóre dodawałem ale to nic. To piękny samolot był i warty dodawania wielokrotnie.

Concorde – naddźwiękowy samolot pasażerski o napędzie turboodrzutowym, realizacja idei transportu naddźwiękowego. Powstał jako produkt międzynarodowego porozumienia między Francją i Wielką Brytanią przy udziale państwowych konsorcjów lotniczych Aérospatiale i British Aircraft Corporation. Wikipedia

Prędkość maksymalna: 2 179 km/h
Wycofanie: 26 listopada 2003
Prędkość przelotowa: 2 158 km/h
Pierwszy lot: 2 marca 1969
Typ silnika: Rolls-Royce/Snecma Olympus 593
Producenci: Airbus Group, Aérospatiale, British Aircraft Corporation, Sud Aviation, BAE Systems, Więcej
Długość: 62 m
wfyokyga - Lubicie obrazki z Concordu? To dobrze że lubicie, bo mam pare. Niektóre do...

źródło: temp_file2457535598457181776

Pobierz
  • 5
@Wygryw_z_wyboru:

Istotną porażkę ekonomicznej strony projektu stanowi wyprodukowanie jedynie 20 egzemplarzy samolotu. Flota początkowo była własnością rządów Wielkiej Brytanii i Francji, jednak rosnące straty wymusiły na obydwu operatorach odkupienie wszystkich użytkowanych maszyn. W wyniku jedynej w historii projektu katastrofy z 25 lipca 2000 roku, ekonomicznych skutków zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku oraz innych pomniejszych czynników, 24 października 2003 roku loty rejsowe tych samolotów zostały przerwane[4]. Ostatni lot Concorde’a odbył