Wpis z mikrobloga

Wypadłem z hobby jakieś dwa lata temu. Ceny samych dronów jak i pojedynczych części skoczyły kosmicznie. Wyszły jakieś nowe zabawki w przyzwoitej cenie? Zatrzymałem się na Nazgul5 i Crux3, gdzie cruxa kupowałem za 300zł a Nazgula za 450zł. Kusi mnie ostatnio, żeby znowu polatać. Są teraz jakieś tanie nowości? Jakaś tańsza wersja cruxa, jakiś toothpick 2,5' w przystępnej cenie? Czy może taniej będzie samemu coś złożyć? Wszedłem na aliexpress i ceny mnie powaliły. Kiedyś kupowało się drony i części do dronów na ali i bangood ale teraz to jest kosmos.

#pytanie #fpv #drony
  • 9
@NarciarzFarciarz: jak masz nazgula to wrzucasz tam nowego betaflight i smigasz, cruxa też, a jak nie to większość bnf będzie latać ok
ale no właśnie tak od mniej więcej 2 lat wszystko szło w górę i jak kiedyś stack za 70$ to było premium, to teraz najtańszy polecany tyle kosztuje
@sirgorn: Miałem Nazgula5, miałem kilka tinywhoopów i toothpick mi się najbardziej podobał. W miarę długi lot, mały, cichy na bi-blade.

No ten radiomaster pocket wygląda fajnie, tak na prawdę w cenie jumpera. Nie widzę, żeby miał wbudowany ELRS, a te nowsze jumpery mają już wbudowany elrs. Latałem na frsky, ale elrs daje chyba więcej możliwości szczególnie z tymi miniaturowymi odbiornikami. Teraz żeby toothpicka dorwać za pół darmo (
@NarciarzFarciarz: jest wersja z elrs 250mW (ja mam tx16s z taką moca i nie narzekam, teoretycznie 25mW w open field starczy do 500m+)

kurczę, ja mam toothpicka 4S (jak do tej masy to potwór) i w porównaniu do 5" to lata no gorzej - szybko wytraca prędkość pod odpuszczeniu gazu a najmniejszy crash i cała rama do wymiany (bo toothpicki mają dolną płytę jako jeden element), jak chcesz już coś małego
@NarciarzFarciarz: Ja jestem w trakcie składania 5' na podzespołach od speedybee z vtx walksnail moonlight, ale za to wszystko zapłaciłem 470 euro a nie zł.

Zatrzymałem się na Nazgul5 i Crux3, gdzie cruxa kupowałem za 300zł a Nazgula za 450zł.

To drony były kiedyś takie tanie? Czy mowa o samej ramie?