Wpis z mikrobloga

  • 3
@zeszyt-w-kratke: ale ja serio jestem po prostu zainteresowana co ten typ ma do powiedzenia po za rzucaniem utopijnym sloganami mającymi się nijak do realiów. A system na kredyt zgadzam się, tylko tutaj kryzysy gospodarcze są w kontekście mocno na wyrost. Hipoteka Kowalskiego na dziurę w ziemii ma niewielki impakt na gospodarkę pod kroplówką kredytów inwestycyjnych i dotacji dla wybranych sektorów czy nawet nieuregulowanych spekulacji mieszkaniami jako dobrem inwestycyjnym.
Meritum:kredyt zaburza postrzeganie wartości pieniądza, przez co ludzie przepłacają za nieruchomości, czym doprowadzają do wzrostu cen tychże nieruchomości, dochodząc do ściany gdzie już nawet ich samych nie stać na ten kredyt. Perpetuum mobile. Bez kredytów ceny byłyby dużo niższe.


@kjungst: Gdyby nie było kredytów to wykop jechałby po "landlordach" a nie deweloperach.
Ceny mieszkań by były tak samo wysokie bo zwrot z inwestycji byłby dużo większy.
Jak myślisz, te osoby których
@kjungst: kredyty to rak ?

Ok mam 6000 na rękę moja ma 4000
Dostaniemy kredyt na mieszkanie i damy radę spłacić ( zakładając że nikt nie wyleci z pracy)
Ergo będziemy mieć gdzie mieszkać.

Jeśli nie kredyt tylko byśmy odkładali to byśmy mieszkali u rodziców do 50 roku życia xD
A tak mając te 50 parę lat kredyt spłacimy przez te lata mieszkając na swoim.

Dom/mieszkanie to podstawa bez tego nie