Wpis z mikrobloga

@rastafari85 szczegółów nie znam, bo ja używam tylko wersji stabilnych :)

w necie piszą, że nie ma wsparcia pakietu na mips, tylko na arm, z tym że zalecany jest 64 bitowy.
natomiast co do wersji na której pójdzie, to nie wiem. wiem tylko tyle, że na 6 można podobno dociągnąć pakiet, a w 7 ma być standardowo zawarty
  • Odpowiedz
@rastafari85: @PotwornyKogut: Akurat ZeroTier nie jest częścią v7 tylko dodatkowym pakietem, a na v7 pod MIPSBE nie ma ZeroTier, jest tylko pod ARM i ARM64. Ale z tego co rozumiem to WireGuard, który jest częścią v7, nie ma tych ograniczeń.

Tylko do Wireguarda trzeba mieć publiczne IP i możliwość otwierania portów, bo funkcja BTH też tylko pod ARM, a jak OP zainstaluje v7 na tak wiekowym sprzęcie to będzie się
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Zamówiłem coś takiego, tak naprawdę na mega prędkościach mi nie zależy bo potrzebuje wystawić na świat tylko drukarkę 3D, trzy kamery i alarm.
Muszę raczej iść w ZeroTier bo nie mam publicznego IP.
W sumie to niepotrzebnie go zamawiałem bo udało mi się na starym terminalu zainstalować linuxa, odpalić tiera i przekierować porty, ale pobawię się jeszcze tym mikrotikiem.
rastafari85 - @supra107: Zamówiłem coś takiego, tak naprawdę na mega prędkościach mi ...

źródło: 0B3993F6-0BF4-4E1B-A52B-709A7A5B89AD

Pobierz
  • Odpowiedz
@rastafari85: To WiFi w tym hAP ax lite jest tandetne, ale tak poza tym to do takich zastosowań będzie dobry. To jeden z ich najnowszych produktów więc z funkcjami i wsparciem będzie gites.
  • Odpowiedz