Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry #nightingale #enshrouded

Pograłem trochę więcej, nadal mało bo około 6-7h ale coś już się bardziej klaruje.
Gra mi się znacznie lepiej niż na początku, ale rozumiem skąd mieszane opinie.

Udało mi się wejść do pierwszego światu jaki stworzyłem sam (choć nadal w ramach linii fabularnej).
Generalnie gra działa tak, że mamy jeden świat nasz startowy, a do innych się przenosimy portalem. W portalu wkładamy karty specjalne i na ich podstawie i losowości tworzy się świat.
Pierwszym światem jaki miałem stworzyć był biom leśny z jakaś karta modyfikującą. Nie pamiętam co ta karta robi ale wizowanie np. zmieniła zielony biom leśny w taki bardziej jesienny (screen w komentarzu). Tam zobaczyłem nowe stworki, udało mi się tez zdobyć mieso lepszego typu. etc. Ogólnie teraz po tych 6h już bardziej ogarniam grę, co się jak buduje etc. Polowanie i walka jest nawet spoko, widoczki są fajne, dużo przedmiotów. Jest jeszcze sporo rzeczy jakich nie robiłem np. cały system magii. Ogólnie podoba mi się na razie.

Natomiast rozumiem skąd mieszane opinie:
Po pierwsze są problemy z serwerami, wczoraj 40min nie mogłem grać.
Po drugie gra na początku jest dość chaotyczna, tutorial nie jest zbyt dokładny imho. Tzn trzeba go mocno śledzić i czytać co tam gra mówi, ja trochę skipowałem pewne rzeczy i pewnie sporo graczy robi tak samo i potem np. nie wie co to znaczy aby zdobyli ekwipunek o mocy 20.
W enshrauded tutorial jest prosty, a jak są questy to zaznacza na mapie bezczelnie gdzie ma się iśc i już. Tutaj trzeba się skupić bardziej.
Trzecia kwestia to budowanie, ogolnie mi się podoba, ale wymaga wiecej materiałów niż w Enshrauded, wieć jak ktoś lubi super wielkie budowle to się trochę nachodzi po zasoby (chyba, że w dalszej czesci gry szybciej to leci). Ja mam dopiero sciany z patykow i kamienia. W enshrauded po 6h mozna mieć już sporo roznych typow blokow do budowania. Ogólny chaos na początku gry moze zniechęcać. Stąd moim zdaniem te mieszane opinie. Sam gameplay jak na razie moim zdaniem jest dobry i mi te wady mocno nie przeszkadzają ale to pokazuje, że twórcy jak chcą mieć cieplejsze przyjęcie gry to muszą o takich sprawach pamiętać.
Variv - #pcmasterrace #gry #nightingale #enshrouded

Pograłem trochę więcej, nadal ma...

źródło: Desktop Screenshot 2024.02.21 - 21.24.28.06

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz