Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w 2015 roku natrafiłem na zwiastun książki "starość aksolotla" Dukaja. Sam fakt istnienia trailera do książki, ciekawa oprawa graficzna, to ze książka była dostępna tylko w formacie ebooka (bylem trochę do tyłu z technologią wiec to było coś nowego). Z tego co pamiętam poruszające się w ebooku elementy graficzne czy nawet jakieś elementy do wydruku na drukarce 3D. (Której oczywiście nie miałem xd).
A do tego wszystkiego bardzo fajna książka, ze świetnym klimatem i naprawdę dobrymi rozkminami o nieśmiertelności.
#ksiazki #dukaj
jamajskikanion - Pamiętam jak w 2015 roku natrafiłem na zwiastun książki "starość aks...
  • 5
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: polecam! Fun fact Netflix zrobił na koncepcji tej książki 2 (tak dwa) seriale. I oczywiście zmasakrował temat. Uprościł wszystko co się dało i tak naprawdę ksiazka nie ma z serialem nic wspólnego. Tak naprawdę jedyny motywy które w 100% wzięli z książki (samolot i łódź podwodna opanowana przez oszalały system irs xd). Spieprzyli bo w książce to nie słońce zabija tylko bodaj rozbłysk gamma, więc ciężko przewidzieć co gdzie i
  • Odpowiedz
@Lisek_Mirek: z jednej strony masz rację, serial (szczególnie sezon 1) nie byl bardzo zły, tylko szkoda ze ze nie uzyli więcej z tego świetnego settingu bo moim zdaniem to jego najmocniejszy element i bardzo liczyłem ze pod koniec zobaczymy coś co "zepnie" fabułę serialu z książką. Przemyslenia pod względem samej adaptacji mam podobne jak w true detective który (pomimo bycia świetnym serialem) z king in yellow (swietna książka) bierze tak naprawdę
  • Odpowiedz