Wpis z mikrobloga

Myślę że ostatnie wydarzenia w krakowie, co jakaś firma zwolniła 200 czy tam 300 osób przez teams, zamyka mordy wszystkim hejterom i napinaczom co ciągle mówią normickie hasła typu:
- "O hehe, pan niewolnik pracuje już 8 h i 1 minute XD"
- " Daj spokój chłopie nie pracuj w weekend"
- "Haha co za debil pracuje, ja to juz z oskarem piję kawe i ide na 2137 szluga w ciągu dnia"
Jak widać sytuacja jest ciężka, ja pracując po godzinach i czasem w weekendy przyczynie się do tego że w firmie zostanę tak długo jak chcę. A wy i wasze podejście imprezowicza sprawi że szybko pożegnacie się z wygodną posadką na #programista15k i będziecie pracować w fabryce smrodu :)
#pracait #pracbaza #korposwiat
  • 46
@duszan_z_kapitana_dupy korporacja ma w dupie czy robisz nadgodziny w sytuacji redukcji etatów. Jesteś komórką w excelu i tyle. Jak będą robić zwolnienia to odjebia cię bez mrugnięcia okiem.

Wpływ na takie decyzje ma tylko przekonanie że jesteś merytoryczny i zwolnienie cię może realnie wpłynąć na biznes i jakość świadczenia usług. Czyli jesteś postrzegany jako generalnie lepszy niż większość. Ale 20-30 godzin w miesiącu więcej ma dla korpo zerowe znaczenie jak mają puścić