Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zacznę od tego, że mając 15 lat wyleciałem z mamą do uk, tam skończyłem szkołę, ale nie mam żadnego wyższego wykształcenia. Trzy lata później moja mama postanawiała, że chce wrócić do Polski. Nie umiała angielskiego za bardzo, przez to #!$%@? praca itp. Ja zostałem pomimo tego, że mama chciala żebym z nią wrócił. Miałem wtedy dziewczynę oczy mi #!$%@? zarosły więc zostalem. Później miałem problemy, cpalem, chlałem itp. Ogarnąłem się w końcu ale wykształcenia konkretnego nie zdobyłem. No i myśle żeby wyjechać do Polski. Mam tu w uk niby pracę, nawet w miarę płatną i oszczędności. No i tutaj jest moje pytanie, jak wygląda życie w Polsce, bo ja tak w sumie to nigdy nie żyłem jako dorosła osoba, nigdy w Polsce nie pracowałem. Mam teraz 27 lat, doświadczenie jako operator maszyny cnc, w tym też pracuje, umiem angielski, powiedziałbym, że nawet natywnie mówię. No więc chciałbym usłyszeć mniej więcej jak żyje się w Polsce bo też nie byłem kilka lat a wydaje mi się, że dużo się zmieniło. #uk #emigracja #polska #zycie #zarobko #finanse #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym nie wracał, wyjechałem w wieku 20 lat i to jedna z najlepszych decyzji w życiu,
Mieszkasz w wolnym, bogatym kraju, UK to wciąż potęga z dala od sowieckiej hołoty i chcesz to zmienić?

Nie istnieje piękniejszy, sprawiedliwszy system niż to co stworzyli Anglosasi,
Cały świat chce do tych krajów przyjechać, nawet z krajów gdzie na Anglosasów plują i tak na końcu tu przyjeżdżają.
Nawet ha tfu ruscy wysyłają
  • Odpowiedz
No więc chciałbym usłyszeć mniej więcej jak żyje się w Polsce bo też nie byłem kilka lat a wydaje mi się, że dużo się zmieniło.


@mirko_anonim: na twoim stanowisku, z twoimi kwalifikacjami zyje sie w polsce duzo gorzej.
To sie zmienia dopiero jak jestes programista 15k, a juz najlepiej 600-800f / day zdalnie z polski dla uk z 12 % ryczaltem

imho to jak uzbierasz tyle funtow, zeby Ci starczylo na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to na #!$%@? ty chcesz do tej Polski jak nawet nie znasz tego kraju? xD kukle cię swędzą czy o #!$%@? chodzi? pewnie sobie policzyles oszczędności razy 5 i myślisz, że w Polsce będziesz z tym kapitałem krezusem ( ͡° ͜ʖ ͡°) podowiem w razie wątpliwości - nie będziesz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: gdybys miał konkretne wykształcenie i doświadczenie/zawód jak np IT to powrót miałby sens. Biorąc pod uwagę, ze doświadczenie masz małe, nie jesteś wysoko wykwalifikowanym specjalista to w Polsce Twój standard życia się obniży!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz, prosta sprawa. To jest bardzo osobista sprawa i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim dlaczego chcesz wrócić? Gdziekolwiek byś nie wyjechał są plusy i minusy. Jedni nie wyobrażają sobie wyjazdu na emigrację, drudzy powrotu do Polski.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jesli myslisz o wyjezdzie do polski, to jedz pozyjesz sobie, zobaczysz jak jest. Tak jak juz pisali, finansowo bedziesz mial gorzej, prace (jesli cnc) to tez gorsza, znaczy wiekszy zapieprz.
Ale mysle ze warto chodz rok pomieszkac w jakims innym kraju. Osobiscie myslal bym bardziej o Australii.
  • Odpowiedz