Wpis z mikrobloga

Za drożyznę odpowiadają głównie programiści, którzy zarabiają średnio 10x co inni i masowo skupują nieruchomości, elektronikę i inne dobra powodując inflację i tragiczną biedę reszty społeczeństwa. Rozwiązania widzę 3:
1. Bykowe + podatek programistyczny 20% dochodów .
2. Limit jedno mieszkanie na informatyka.
3. Przymusowe przeniesienie firm IT do wyludniających się miast typu Wałbrzych czy Kielce.

#nieruchomosci #programowanie
  • 10
i co oni na tej wsi mają robić xDDD


@Volantie: przecież i tak z domu nie wychodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za drożyznę odpowiadają głównie programiści


@jarzynka: ja wiem, że wielu ludzi będzie wkurzona tym baitem, ale niestety jest w tym ziarno prawdy. Duża grupa młodych ludzi, która nie ma co robić z pieniędzmi (2-3x większymi od typowych zarobków w danej grupie wiekowej) często ciśnie nieruchy,
@jarzynka: zdradzę Ci sekret programistów obecnie też średnio stać na mieszkania bo sytuacja w IT jest srdniawa. Dzisiaj coś zarabiasz juror zostajesz z kredytem na karku.

Programiści to są leszcze przy ludziach z gotówką którzy faktycznie skupują mieszkania.

Żeby dać Ci kontekst. Jako programista powiedzmy że masz te 25k na fakturze (czyli jakieś 17-18 po podatkach dajmy na to jesteś oszczędny i oszczędzasz 10--12k miesięcznie.

To daje Ci jakieś 120k oszczędności
@jarzynka: a tak apropos propozycji to ogólnie powinno być tak, że w aglomeracjach o dużym zaludnieniu powinien być bardzo ostry podatek progresywny. Jeśli mieszkanie jest twoją główna rezydencją życiową to nie płacisz nic, ale za wszystko co nią nie jest płacisz bardzo ostro.

A co do wybrania wirm gdzie można pracować zdalnie jestem jak najbardziej za. Tylko to trzeba by pomyśleć zachęcić firmy ulgami żeby tam na górze się komuś to