Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry #nightingale #enshrouded

Pograłem wczoraj chwilę w nowe Nightingale. Trudno mi oceniać tak mocno ale pierwsze uwagi mam. Szczególnie w porównaniu do Enshrouded.
Gra jest głównie z pierwszej osoby, nie ma j.polskiego. Gra jest bardzo bardzo ładna. Zarówno art style jak i poziom grafiki. Wydajność jest dość podobna do Enshrouded. Gra jest cały czas online, ale dzięki temu jak gracie z kimś nie musicie kupować serwerów jeśli chcecie dostępny serwerów 24/h. Ale dla ludzi co grają tylko sami to może być wada.
Pierwszej różnice względem Enshrouded to nacisk na elementy survivalowe jest znacznie większy. Musimy jeść, musimy spać, mamy efekty pogodowe, crafting jest bardziej wymagający. Przedmiotów i ich tierow i rodzajów jest więcej. Budowanie trudniejsze bo wymaga więcej zasobów więc mamy więcej grindu.
Na razie do innych światów nie chodziłem tylko tutorial i początkowy (wybrałem las).

Jeśliby kogoś irytują takie typowo survivalowego rzeczy może się odbić i Enshrouded jest pod tym względem łagodniejsze. Ale jak komuś to nie przeszkadzało to Nightingale wygląda ciekawie.
Będę opisywał wrażenia jak program więcej.
  • 5
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@7uras
Fakt faktem ludziom często nie podoba się always online i lagi serwera.
Tu faktycznie mogę powiedzieć, że wczoraj kilka lagów miałem. Zobaczymy jak będzie dziś.
  • Odpowiedz
@Variv: btw: czytam sobie opinie i jak widać klasycznie jeden rabin tak drugi inaczej pisze :/ Trochę mi to przypomina sytuację z Icarusem, próbowałem wrócić po jakimś czasie i w sumie rdzeń rozgrywki się nie zmienił i to co mi przeszkadzało na premierę to dalej mi psuło rozgrywkę, pomimo tony poprawek. Chyba jednak się nie będę napalał i poczekam sobie spokojnie na rozwój sytuacji.
Powoli już wykańczam Enshrouded, ale na szczęście
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@acidd Nie wiem jakie ma wymagania. Ja ba ustawieniach full mam podobne klatki do Enshrouded, może nawet trochę lepsze. Więc zakładającym, że będzie ci chodzić podobnie jak Enshrouded.

W Icarusa trochę grałem ale przestalem bo ostatecznie średnio tam był potem cel a jak się chciało te sprzęty odblokowywać to trzeba było dużo grindowac.

Generalnie spodziewam się, że z uwagi na większy survivalowych aspekt gra będzie słabiej oceniana. Enshrouded ma ten plus dla
  • Odpowiedz