Wpis z mikrobloga

@jkrsmkr: Wykop i astroturfing xD

Tym bardziej, że z tego tagu to nawet nie idzie żadnej konkretnej statystyki wyciągnąć. Siedzi tutaj może kilkadziesiąt osób, raz po raz coś #!$%@? w gorące i zobaczy to może kilkaset osób. To nie jest żaden ruch, tylko ultrabańka wewnątrz bańki.
  • 0
@jl23: To tylko wyrywek tego co dzieje się w internecie w tym temacie, a mikro jest przecież rzetelnym źródłem informacji o otaczającym nas świecie( ͡° ͜ʖ ͡°)
a mikro jest przecież rzetelnym źródłem informacji o otaczającym nas świecie( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jkrsmkr: Godzinę wcześniej -

Tak przeglądam to mikro ostatnio, a tu nasrane że fest. ASTROTURFING mówi to Panu coś?


No i elo, gadaj z czymś takim.
  • 0
@jl23: Bo na mikro nie mogę zobaczyć relacji z całego internetu. Jeszcze raz jasno i wyraźnie. Nie chodzi mi ze ktoś próbuje tutaj sterować heh masą ludzi, ale ludzie przynoszą tu co się dzieje na innych platformach. A dzieje się astroturfing.
@jkrsmkr: Większość platform jest silnie od siebie odizolowana, a Wykop sam w sobie to social medium.

Proces uzyskiwania info o tym co się dzieje na FB jest bardzo podobny do procesu pozyskiwania info o tym co się dzieje w mediach w Argentynie. O ile rzeczywiście na FB mogą się pojawić różni ludzie wprowadzający celową dezinformację, tak tego rodzaju wysrywy nie wnoszą niczego do dyskusji i nijak nie będą brane pod uwagę