Wpis z mikrobloga

Szukam informacji i porad na temat doboru sprzętu do pracy z wizualizacjami i ogólnie w dziedzinie architektury. Potrzebuję dobrego komputera, na którym będzie można sprawnie, płynnie i w miarę szybko korzystać z programów 3D takich jak #sketchup czy #3dsmax oraz z programów do wizualizacji #corona bądź #vray no i oczywiście #autocad ale wiadomo, że on nie jest zbyt wymagający. Planuję złożyć komputer w #xkom chyba, że polecicie inne opcje.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)

#architektura #architekturawnetrz #wizualizacja #render #rendering #komputery #skladamkomputer #pcmasterrace
  • 23
@mdmg: ja niedługo robię upgrade więc napiszę jaki bedzie setup pod 3ds Max v-ray, Photoshop, After Effect:

Intel i5 13600K
Nvidia RTX 3070
Płyta Z690 Tomahawk
32GB RAM 5600
Zasilacz z białej listy 750W

Nie wiem jaka jest cena takiego zestawu ale jak za mało to możesz dobrać lepszą kartę i/lub procesor.
@mdmg: a jaki masz średni polycount w scenach? Imo do archviz nie potrzebujesz wydać aż tyle. Mi w konfiguratorze wychodzi 15k za maszynę do fx'ów gdzie potrzebuję 128GB RAM i najszybszy procesor jaki jest.
  • 0
@Pan_Kielonek ciężko mi w tym momencie powiedzieć ale z tego co rozmawiałam ze znajomymi z branży to mówili, że pracują na sprzęcie o łącznej sumie właśnie 10-20k zł, wg nich potrzeba 64gb ramu lub więcej, procesor do tego AMD Threadripper, karta graficzna możliwe najnowsza Nvidia GeForce a monitor wg gustu i uznania, no ale tu ciężko znaleźć coś co będzie dobre, żeby się nie psuło, płynnie działało, miało dobre oddanie kolorów itd,
@mdmg: Ja mam threadrippera 3960x i gdyby nie to ze trafil mi sie deal, to Ryzen 7950x3d za poniżej 3k pln jest od niego lepszy, wiec znajomi to se #!$%@?ą. 64 gb ramu ddr4 to z 700 zł, do renderowania 3ds max corona potrzebujesz gpu na poziomie 1080 więc można wziąc 4070 dual dla szpanu za kolejne poniżej 3k, mobo 1k~~ i m2 1tb albo 2tb to koszt rzędu 300-600 zł.
@mdmg: @GrzegorzPorada a co do monitora ultrawide, to mysle ze standardem raczej są dwa lub trzy monitory, zamiast jednego ultrawide. Ja mam budżetową iiyame jako workmonitor i do tego Eizo jako rendermonitor, na #!$%@? miec jeden szeroki monitor jak można mieć dwa.
@mdmg: pracując przy "Godzilla: King of the Monsters" miałem kompa z 32gb Ram a robiłem fx keyshoty. Cinematic do Witcher 2 (ten z zamarzającym statkim) opędziłem na Q6600 z 16gb Ram, a w scenie było trochę poly. Jasne, że jak Cię stać to bierz jak najlepsze, ale nie potrzebujesz sprzętu za 20k do wizek :) Ale to moje zdanie.
Jak będziesz robił wizki typu: całe miasto to bierz i 128gb ram,