Wpis z mikrobloga

jaki realny scenariusz widzicie w ktorym rosja nie zdobywa w koncu ukrainy?
jesli wszystko bedzie wygladac jak teraz - to bedzie kroplowka ktora nie umozliwia kontrataku.
z reszta, jaka motywacje maja ukraincy zeby dalej walczyc? wiekszosc pewnie chcialaby zeby wojna sie skonczyla i jak najszybciej wyjechac
polowa ukrainek w polsce nie zamierza w ogole wracac na ukraine.
jak juz bedzie rozejm - to wiadomo co sie stanie - ludzie masowo uciekna a rosja za 2-3 lata wroci do ofensywy.
takze moze mam zly humor i widze to w ciemnych barwach, ale przestalem widziec scenariusz zwyciestwa ukrainy.

rosja musialaby widziec ze na ukraine leci masowo sprzet i ze tego nie przeczeka ale to sie juz nie stanie - bo jakby mialo sie stac, to nikt by nie zwlekal dwoch lat

wyprowadzcie mnie z bledu
#ukraina #wojna #rosja
  • 14
@gharman: najprawdopodobniej są dwa terminy wyjaśnienia tego konfliktu. Pierwszy to okolice sierpnia - jak wspomnieli w monachium na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa wysocy urzędnicy UE "europa wygra z rosja na ukrainie rozbudowujac swoj przemysł wojenny". Czują pisamo nosem że z tego serio może być wielka wojna w Europie i postanowili na chwile w brukseli schować do szafy zielone, białe i czerwone sztandary a wyciągnąć ten wojenny. Czy to się uda to zobaczymy.
  • 2
Myślę że trump nie będzie miał tak jak biden że wszystko po troszku po malutku i to będzie szybkie rozstrzygniecie.


@uszyk90: myslalem tak jak byl covid, i myslalem tak jak wybuchla wojna na ukrainie, ze bedzie "tak albo tak", albo wszyscy gina albo nic sie nie stanie. za kazdym razem historia szla po srodku
jaki realny scenariusz widzicie w ktorym rosja nie zdobywa w koncu ukrainy?


@gharman: "sukcesy" w rodzaju Awdijewki i Bachmtu, gdzie tracą więcej niż w czasie całej wojny afgańskiej x10-15, potem już tylko wojenka domowa tam, w #!$%@?, u nich i podsycanie kaukaskiego dżihadu.
@gharman: niby tak, ale jeśli Europa faktycznie przestawi dzwignie na zbrojenia to rosja zdycha i jeśli cezar trump skieruje kciuk do dołu to również rosja zdycha. Jeśli europa wywali się o wlasne nogi to rosja z czasem dokonczy ukraine tak samo jesli trump się dogada z putinem. Każda wojna się kiedyś konczy a średnio trwają 2.5 roku (gdzieś tak przeczytałem).
@gharman non stop przeciąganie wojny aż się rosja wywróci, a zrobi to na pewno czy to gospodarczo czy społecznie tylko pytanie kiedy, 2-3 lata? Może jakiś biały kruk. Jedno jest pewne takie wykrwawianie rosji to najlepsze co można było zrobić bo szybka wielka pomoc mogłaby doprowadzić do szybkiej przegranej rosji co by jej gospodarki tak nie zniszczyło a sprzyjało by i wystrzeleniu w społeczeństwie postaw ekstremalnie nacjonalistycznych a to łatwa droga do