Wpis z mikrobloga

@Atahualpa: ale mnie #!$%@?ą tacy ludzie, którzy przyjdą i napiszą, że wcale czegoś nie ma, bo oni to mają/robią. Nieważna jest skala, ważne, że oni na podstawie jednostki ocenią sytuację.
Na wykopie też pełno takich ludzi.
  • Odpowiedz
przyjdą i napiszą, że wcale czegoś nie ma, bo oni to mają/robią. Nieważna jest skala, ważne, że oni na podstawie jednostki ocenią sytuację.

Na wykopie też pełno takich ludzi.


@keep_movin: o, to ty broniący RODOSów, bo mama ma działkę i korzystasz xDDD
  • Odpowiedz
@keep_movin aż mi się przypomina jeden minister z Pisu co mówił że on biedy nie widzi u nauczycieli bo jeden jego znajomy wyciąga 14 koła xd
Dobra jednak nie minister a Rzymkowski i 11 koła. Ale fakt taki ze on biedy nie widzi.
Tak samo pizgam z ludzi którzy mi coś wmawiają o zarobkach cyz cenach a nie znają się na raportach statystykach i ich nie czytają o ich prawda jest święta.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: albo jak czytasz na wykopie, że teraz to pierwsze korpo przyjmię cię z po całowaniem ręki jak umisz tabelki Excela i da ci 7 koła netto xD
Czy jak tu na wykopie wielu milionerów jest i oni to 5 koła zarabiali w 2010 roku na studiach, a po studiach weszli na 10 koła żeby zaraz znaleźć się na poprzeczce 15-25 koła.
  • Odpowiedz
@Atahualpa: I faktycznie nie budują. Zajmuję się małymi robotami ziemnymi. W 2022 jeszcze kopałem sporo fundamentów pod dom. W 2023 już tylko jedno zlecenie miałem na taką usługę. W 2024 jak na razie żadnego. Ogólnie od poprzedniego roku nie miałem za wiele zleceń od prywatnych osób na jakieś wykopy pod ogrodzenie, garaże, kostki brukowe itp. Nikt nie inwestuje w jakieś poprawy własnego otoczenia przy domu. Widać bardzo mocno, że ludzie kasiory
  • Odpowiedz
@keep_movin: to zupełnie jak @annielstwo, która parę dni temu napisała, że u niej w okolicy mieszkania po 3k/m2 za metr uchodzą za drogie, a gdy wytknąłem jej, że w jej okolicy średnia cena ofertowa to prawie 6k (dwa razy więcej), to zaczęła mówić, że musiało podrożeć i że w ogóle to ona nic nie wie, bo ona dostała mieszkanie od miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) tacy
  • Odpowiedz
@keep_movin: a co w tym dziwnego? A ile byś chciał, gdy koszt budowy strasznie skoczył od 2021? Co ma wielkość miasta do ceny? Jak moja wieś ma 1200 mieszkańców, to powinni tutaj domy rozdawać za darmo czy co (a to 6km od granicy z Krakowem)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TarnowskiMentor: no to 5k widziałem właśnie jakoś w 2021 xD Teraz wszedłem żeby sprawdzić i ceny z kilku ogłoszeń to 5-6,5 k/m2.

Niby tak, ale patrzę też, że więcej ludzi w takim mieście siedzi w okolicy minimalnej.

6km od Krakowa to prawie jak Kraków. Po ile tam stoją nieruchomy?
  • Odpowiedz
Nieważna jest skala, ważne, że oni na podstawie jednostki ocenią sytuację.


@keep_movin: Ludzie ogólnie mają problem ze zrozumieniem statystyki i podejmowaniem decyzji na jej podstawie.

Nawet wykształceni ludzie się na tym łapią.

Polityka jest świetnym przykładem jak wprowadza się prawo tylko dlatego, że stał się jakiś jednostkowy, medialnie głośny przypadek (np morderstwo zbiorowe, albo gwałt) gdzie statystycznie nie ma to znaczenia.

Emocje+Własne doświadczenia > Statystyka.

Tak to działa i nawet wykształconych
  • Odpowiedz