Wpis z mikrobloga

Drugi sekret na pierwszym poziomie Tomb Raidera – Caves. Po 28 latach od wydania gry odkryłem*, że aby dostać się na górę, nie naciska się pod samą ścianą klawiszy alt (skok) + ctrl (akcja), tylko ctrl + strzałką w górę. Kiedy po raz pierwszy grałem w TR w latach pacholęcych, ta półka pozostała dla mnie jedną z większych tajemnic gry, wielce intrygującą i rozbudzającą wyobraźnię.

Jakiś czas temu co prawda dostałem się tam, ale musiałem nieświadomie, bez intencji, nacisnąć up + ctrl – i gra zareagowała na tę sekwencję klawiszy. Nie zinterpretowałem tego jednak wówczas tak, jak należy, tylko uznałem, że trzeba się ustawić we właściwym położeniu co do jednego piksela.

* Tak naprawdę to odkryłem w internetach.

#gry #staregry #retrogaming #tombraider
podsloncemszatana - Drugi sekret na pierwszym poziomie Tomb Raidera – Caves. Po 28 la...

źródło: II sekret

Pobierz
  • 9
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Mnie odpowiada. Ale to zależy czego się szuka. Ci, którzy bardziej myślą o remake'u niż remasterze, mogą być rozczarowani.

Cała mechanika i bryłowata konstrukcja świata pozostały bez zmian, to głównie zmiana tekstur, dodanie ambientowych efektów (mgiełka, promienie światła, światłocienie itp.). Co do tych cieni, to już widzę, że to może mieć wpływ na grę, bo w niektórych miejscach jest naprawdę ciemno. Normalnie jestem wielkim zwolennikiem „pociemniania” wszelkich erpegów w tych
Eh pamiętam pierwszą część, nie mogłem w nią grać przez zbyt ciemny monitor, w pierwszej misji przy próbie wyjścia z jaskini, nic nie mogłem dostrzec. Odpuściłem temat po prostu.