Wpis z mikrobloga

który #thinkpad był ostatnim, dosyc prostym laptopem w rozbieraniu, intuicyjnosci? ostatnio rozbierałem t410 i szukam czegoś podobnego, gdzie nawet laik z niewielkim stażem nie ma problemu zmienić paste w procesorze itp.
Szukam modelu tylko i wyłącznie do internetu i excela, dołoże 8/16gb ramu i ssd w jak najmniejszych pieniądzach.
#thinkpadmasterrace #laptopy
  • 13
  • Odpowiedz
@curiousboi: Posiadam L440 po tuningu, i7-4810MQ + 16gb ramu + matryca 1080p - wystarcza do pracy bez problemu. Czy trzeba coś skompilować, czy wyrenderować jakiś film, czy też postawić coś na wirtualce. Ostatni model w którym procesor jest na podstawce, więc można kupić słabą wersję i dołożyć lepszy procesor.
  • Odpowiedz
  • 2
@curiousboi znając fanów ThinkPadow to pewnie zaraz 100tka udowodni Ci ze tak. Ja rekomendowalbym jednak nowszego T480 z procesorem i5-8350U, koniecznie matryca full HD nowsza konstrukcja, która wygląda współcześnie, a i win 11 postawisz bez kombinowania ;)
  • Odpowiedz
@curiousboi:
Najprostszym i najłatwiejszym w demontażu / upgrejdzie jest T440p, który otwiera się po odkręceniu 2 śrubek.
Za śmieszne pieniądze możesz kupić taki z prockiem i3 i wsadzić tam i7-4700MQ a w miejsce napędu wsadzić kolejny dysk ssd.

Gdybyś był zainteresowany to mam całą rodzinę ThinkPad'ów z którymi mogę się rozstać za nieduże pieniądze, wszystkie sprawne i dobrymi bateriami i każdy z dyskiem ssdi:
T440p i3-4000M 8 gb ddr3;
T440s I5-4210U
  • Odpowiedz