Wpis z mikrobloga

@jarzynka Nie znam emeryta który ma tylko 2k. To jakiś fejk news.
Ludzie którzy normalnie pracowali mają o wiele większe emerytury. Na dodatek każdy z nich ma nieruchomość, bo albo były prawie za darmo albo dostawali w spadkach.
Nie zdziwiłbym się jakby emeryci byli jedna z bogatszych grup społecznych w PL w rankingach skumulowanej wartości majątku.
@jarzynka: Bo emeryt jak był w wieku korposzczura miał kredyt i #!$%@?ł na 2 zmiany, jest człowiekiem, któremu należy się szacunek, a korposzczur narzeka na emerytów, którzy pracowali więcej i biadoli, że mieszkanie prawem xd

Nikt nikomu nie broni wziąć kredyt na 40 lat tak jak kiedyś zrobili to obecni emeryci.
A za 40lat jak będziesz mieć mieszkanie, korposzczury będą pluć ci w twarz i poredlić jakim to bogolem nie jesteś
@voldi: w końcu widzę intuicyjną interpretację mediany. Spotkałem się parę razy ze stwierdzeniem, że dla niektórych danych to lepsza metryka niż średnia, ale nigdzie nie widziałem dobrego uzasadnienia.
@Krzysztof53647 obczaj jaką emeryturę mają przedsiębiorcy płacący minimalny zus. A to że mają mieszkanie to spoko ale co z tego? I tak muszą gdzieś mieszkać więc go nie sprzedadzą
@voldi Ale się zesrałeś i na dodatek prawisz glupoty niczym wszystkowiedzący janusz który nabył mądrość wraz z wiekiem.

Gowno a kupowali na kredyt. Kredyty hipoteczne wtedy jako tako nie istniały, no chyba że mówisz o twoim dzieciństwie w 2010r.
Ludzie brali mieszkania zakładowe, lub opłacali książeczkę mieszkaniowa. W latach 90 wykupowali je za mikroprocent ceny rynkowej jak np moi teściowie i spora czesc moich obecnych sasiadow.
Moja teściowa całe życie pracowała na
Nie zdziwiłbym się jakby emeryci byli jedna z bogatszych grup społecznych


@Krzysztof53647: No ale co w tym dziwnego tak w sumie? Kiedy masz być najbogatszy jak jeszcze nawet nie zacząłeś pracować/jesteś dopiero po szkole czy jak całe życie pracowałeś? Jakoś źle przekazujesz swoje myśli bo to co napisałeś to trochę nie ma sensu jak wytłumaczyłem na powyższym przykładzie.
@Krzysztof53647 babcia mojej dziewczyny ma emeryturę 2100. Wynika to z prostej rzeczy - nie jesteś z dużego miasta, w PRLu praca była wszędzie, potem przyszła transformacja i ludzie tracili masowo pracę, potem się lekko poprawiło i po kilku latach to samo.
Ale fakt, obecnie mało kto ma emeryturę 2k, jeśli dobrze trafił z wyborem zawodu. Moja matka ma jakieś 5,5k, ojciec chrzestny też już na emeryturze i lekko ponad 6k ma, a
@WalSzary: Ta to sprawdź ile tych mieszkań komunalnych było a ile jest teraz w kraju, poza tym na mieszkania to tylko część są ludzi z domami, więc ogólny odsetek jest jeszcze mniejszy, a więc nie #!$%@? o #!$%@?, bo jeszcze dzieci narobisz, rusz makówką.

Poza tym właśnie twierdzisz, ze należysz do bardzo małej uprzywilejowanej grupy co dostała mieszkanie za darmo xd
Gratuluje, moi rodzice musieli brać kredyt i pracować na 2
@WalSzary: Wychowałeś się tam, rodzice nie mieli kredytu, wiec miałeś lepsze dzieciństwo a kiedyś dostaniesz w spadku, a nawet jak jesteś wyrodnym dzieckiem i ci nie zapiszą to i tak przysługuje ci prawnie połowa tego co w spadku ...