Wpis z mikrobloga

  • 0
@przemek-ja Około 40kg, suka, dokładnie nie wiem - bo nie moja. Będę się nią opiekować dlatego się dokształcam od +/- tygodni ;) Ma problemy behawioralne. Jakieś protipy co do rasy (z własnego doświadczenia)?
@ostrvljanka corso lubią bardzo gryźć i żuć sobię więc dobrze się zaopatrzyć w jakieś skóry wędzone. Bardzo szybko kumają czacze i obserwują wlasciciela więc trzeba je delikatnie nakierować a praca z nimi to przyjemność. Spokojny ton glosu nic na siłę i powinno być git
  • 0
@przemek-ja Problem w tym, że właściciele ją poniekąd porzucili (emigracja) i odczuła odosobnienie, trochę "zdziczała". Jak wiemy, CC nie lubią "obcych" i są bardzo terytorialne. Moja rola w tym ażeby znowu mogła zaufać człowiekowi, bo przez swojego "ulubionego" człowieka została opuszczona - a ja chcę ją z tego wyprowadzić, w wielkim skrócie.

Dziękuję Ci za wskazówki :-)
@ostrvljanka:
No ba! Drugie CC w życiorysie. Chłopiec do gryzienia (IPO) przez molosy i psy służbowe.
Laska poniżej to moje oczko w głowie. Niespełna 4 letnia suczka, 2 lata u mnie. W poprzednim domu ujmując to eufemistycznie: nie wiodło jej się.
Na rozgrzewkę polecam to:
Cane Corso Italiano - wywiad z hodowcą nieustraszonych psów
A potem książka: Cane Corso - Joanna Kuncewicz-Milewska

Richtig_Piwosz - @ostrvljanka: 
No ba! Drugie CC w życiorysie. Chłopiec do gryzienia ...

źródło: 20240215_195630

Pobierz