Wpis z mikrobloga

#eurowizja mam taką eurowizyjna rozkmine i chciałbym poznać inne zdanie na ten temat.

Moim zadaniem inne kraje nie powinny mieć prawa głosu w narodowych selekcjach. Żadnych jury z zagranicy ani głosów widzów. Dla mnie to dane państwo wystawia piosenkę i to ludzie z niego powinni mieć 100% głosu.

Dopiero na samej eurowizji cały świat ocenia wybór danego kraju, głosując bądź też nie. Bez sensu jest sytuacja kiedy np. ludzie z danego państwa chcą wystawić ze swojego kraju utwór XYZ, ale przez głosowanie z zagranicy jedzie ktoś inny. Tak było chyba w tym roku z czeską piosenką.
  • 13
@daeeehyun: Zamysł był pewnie taki, żeby piosenki oceniły też osoby, które nie znają wykonawców i kultury danego kraju, takie spojrzenie z zewnątrz. Ale jak wczoraj zauważył jeden mirek, to głosowanie z innych krajów to proszenie się o sabotaż xD Faktycznie mogą specjalnie uwalać dobre piosenki, żeby ich kraj miał mniejszą konkurencję.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Zwróć, proszę, uwagę na tag i pomyśl, czy to na pewno wpis skierowany do Ciebie.
czyli utwór skomponowany i wyprodukowany przez daną nacje.


@PlanetHell: Ja serio byłbym za. I koniecznie tylko języki lokalne. Eurowizja powinna też zainteresować kulturą danego kraju. A niestety ale europejska piosenka już prawie się nie rożni od amerykańskiej m.in. przez śpiewanie po angielsku i ujednolicanie stylów.