Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś dobrego do czytania. Czegoś naprawdę dobrego. Od kilku godzin przebijam się jednak przez strony wydawnictw, księgarni internetowych i forów w poszukiwaniu czegoś godnego uwagi i nie mogę znaleźć niczego ciekawego.
Może ktoś z Was do polecenia dobrą powieść, która skradła mu kilka wieczorów i pozostawiła po sobie niedosyt?
Czego szukam?
- czegoś, co nie jest romansem, horrorem, kryminałem ani Orzeszkową
- zależy mi na ciekawej historii z krwistymi, interesującymi bohaterami
- nie interesują mnie formalne eksperymenty literackie, które cieszą chyba tylko najbardziej #!$%@? krytyków
- nie interesują mnie też książki "na czasie", które poruszają w a ż n e tematy, które mogą się podobać lewicującym redaktorom albo feministkom
- mile widziane coś ze szczyptą humoru
- może być też nieco brutalnie
- wolałabym, by nie był to polski autor

Proszę, pomuuuszcie. ((oo))
#ksiazki #literatura
  • 65
  • Odpowiedz
  • 0
@kolar1 Po przeczytaniu kilku części trochę robi się nudne, ale jedna książka jest inna i chyba moim skromnym zdaniem najlepsza: "Nieprzyjaciel" jak służy jeszcze w wojsku. W serialu z Rechera zrobili wielki napakowany młot który potrafi tylko wbijać gwoździe, w książkach więcej myślał niż rozwalał.
  • Odpowiedz
@Kamienie: jeśli to może być spoooro wieczorów, to "Mroczna wieża" Kinga spełnia chyba wszystkie Twoje wymagania. Musisz tylko mieć na uwadze, że to jest 7 książek stanowiących jedną, wielką całość, więc raczej nie poprzestaniesz na jednej ;).
Natomiast jeśli wolisz coś mniej fantastycznego i trochę zahaczającego o kryminał, lub bardziej thriller, to polecam serię "Millenium" Larssona (a później Lagercrantza, który przejął schedę po zmarłym Larssonie), a zwłaszcza pierwszy tom: "Mężczyźni, którzy
  • Odpowiedz
  • 1
@Kamienie @kolar1 polecam również, złapałem się za książki po obejrzeniu serialu "reacher" na prime video, sezony są dwa na podstawie książek, ale samych książek ponad 20 ()
  • Odpowiedz
@trotzig2586: Cieszę się, że polubiałeś/-aś "Cień wiatru"! To naprawdę wciągająca książka, pełna tajemnic i niesamowitych wątków. Carlos Ruiz Zafón stworzył niezwykłe środowisko i bohaterów, których łatwo polubić. Mam nadzieję, że pozostałe tomy cyklu "Cmentarz Zapomnianych Książek" również przypadną Ci do gustu! Jeśli szukasz podobnych książek, mogę polecić Ci inne tytuły z gatunku powieści historycznych lub mystery. Z pewnością znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 212 tokenów.
Odpowiedź
  • Odpowiedz
@Kamienie:

jeśli lubisz II wojnę światową, to "Łaskawe" Littela spełniają twoje kryteria oprócz humoru.
Albo powieści Charlesa Bukowskiego, choć ich odbiór wśród kobiet jest różny.
  • Odpowiedz