Wpis z mikrobloga

@del855:

ile ja czasu tu gadam, ze rynek nieruchomosci w Polsce to zaden wolny rynek vel kapitalizm?


W kapitalizmie nigdy nie chodziło o wolny ryneczek, to tylko przymiot racjonalizujący byt kapitalizmu. Żeby przeciętny człowiek wierzył w dobrodzieja, co wcześnie wstaje, bo jak przestanie wierzyć to dobrodzieja może spotkać los jak cara Mikołaja. A z samych krzywych i modeli statystycznych można zobaczyć do czego dąży kapitalizm, czyli jak pisał Marks - do
@TheKirghizLight Wiedeń to przede wszystkim miasto który ma mniejsza ludnosc niż za czasów Austro Węgier. W takich warunkach to trudno mieć drogie mieszkania. A mimo tego na te czynszowe mieszkania czeka się tam koło 10-12 lat przeciętnie. Po takim czasie to w Polsce mało kto już swojego mieszkania nie ma, mimo że mamy rozwijające się miasta. Nawiasem mówiąc ci którzy mają tam swoje mieszkania muszą płacić specjalny podatek na te czynszowe. Życzę
@TheKirghizLight:
Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką rynkową. Swoboda działalności na rynku przejawia się w postaci wolnej przedsiębiorczości, wolnego obrotu towarami i usługami, swobodnego obrotu prawami własności, istnienia sprawnych instytucji finansowych oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami[1].

Na rynku ubezpieczeń i healtcare rząd w
Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką rynkową. Swoboda działalności na rynku przejawia się w postaci wolnej przedsiębiorczości, wolnego obrotu towarami i usługami, swobodnego obrotu prawami własności, istnienia sprawnych instytucji finansowych oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami[1].


@NiePowinnoMnieTuByc: Podajesz jakieś piękne liberalne teorie, a rzeczywistość
@eeehhh no lol, #!$%@? nawet schylić się po podstawowa wiedzę nie chcecie.

Kapitalizm mów o przepływie kapitału. To nie jest teoria,to nie jest jakiś czyjś wymysł. To opis działania ludzi, wymiany między nimi dobr i wartości. Działał i działa od zawsze. W komunizmie też był obieg kapitału tyle, że sterowany więc nie działały prawa popytu i podąży, nie było wolnego rynku, ale nadal ludźmi kierowało zdobywanie dobr i wpływów, które stanowią kapitał
@ShooleR: Synek, z Korwina i szkoły austriackiej to ja wyrosłem już 10 lat temu i umiem wziąć na klatę prostą prawdę, że ten wielce idealny kapitalizm też ma swoje wady i niesprawiedliwe/niemoralne zarządzenia, wolny rynek istnieje tylko w teorii, także z tymi inwektywami to sobie daruj bo sam brzmisz jak ja z czasów których się wstydzę.

Jak nie weźmiesz za mordę całego systemu, to co najwyżej skończy się na syndykatach i
@ShooleR:

Kapitalizm mów o przepływie kapitału. To nie jest teoria,to nie jest jakiś czyjś wymysł. To opis działania ludzi, wymiany między nimi dobr i wartości. Działał i działa od zawsze. W komunizmie też był obieg kapitału tyle, że sterowany więc nie działały prawa popytu i podąży, nie było wolnego rynku, ale nadal ludźmi kierowało zdobywanie dobr i wpływów, które stanowią kapitał jako taki.


jak ty chcesz ludzi od debili z niskim
@eeehhh tak, skandynawia to świetny przykład :D ja niby z Korwina nie wyrosłem, a ty widze dopiero początki Zandberyzmu :D

@ShadyTalezz poczytaj o ideach z jakich kapitalizm powstał dawno temu, a nie tym co tera lewica nazywa kapitalizmem. Spróbuj sięgnąć dalej niż Wikipedia i co można "akumulować" żeby osiągać lepsze rezultaty w przyszłości. Z jakimi ideami (poza wolnością) to się spina i jak sam model wyjaśnia nie tylko systemy gospodarcze.

Heh.
@ShooleR:

poczytaj o ideach z jakich kapitalizm powstał dawno temu, a nie tym co tera lewica nazywa kapitalizmem. Spróbuj sięgnąć dalej niż Wikipedia i co można "akumulować" żeby osiągać lepsze rezultaty w przyszłości. Z jakimi ideami (poza wolnością) to się spina i jak sam model wyjaśnia nie tylko systemy gospodarcze.


ale co mam poczytać, co ja jestem wróżka żeby wiedzieć co masz w głowie skoro nawet powszechnie uznawane definicje i znaczenia