Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym se coś takiego zrobić, żeby torrenty ściągać najlepiej na dysk, z którego telewizor mógłby zaciągać filmy/seriale. Planuje wydać koło 400zł.
Dysk sieciowy pewnie drogi, więc myślałem o ruterze z USB - z kompa na ftp/dysk to już spoko - chce po prostu uniknąć przekładania dysku z tv do kompa za każdym razem jak coś ściągne.
Chyba że macie jakiś inny pomysł jak to ogarnąć?
Taki ruterek se wybrałem. Jak coś tańszego spoko to też git
https://www.x-kom.pl/p/694377-router-tp-link-archer-ax55-3000mb-s-a-b-g-n-ac-ax-usb-30.html
#torrent #siecikomputerowe #router
  • 18
  • Odpowiedz
Może mini pc z n100 po prostu o ile 400zl dysku nie uwzględnia. Gdzieś koło tej kwoty dostaniesz jakiegoś firebata, może koło 500. Na nim klient torrentow i Plex.
  • Odpowiedz
@krojcol: Serwer DLNA jeśli twój telewizor obsługuje i możesz bezpośrednio z komputera sobie odtwarzać z wyznaczonych katalogów.
  • Odpowiedz
@krojcol: router z usb to raczej odpada. najlepiej jakiś mini pc/stary laptop/stary pc na tym proxmox + openmediavault + transmission do pobierania torrentow... jak masz tv z androidem to odpalasz na nim VLC i z buta masz dysk sieciowy dostępny do oglądania
  • Odpowiedz
@krojcol ja mam raspberrypi z zainstalowanym kodi, który odtwarza filmy z dysku sieciowego, wpiętego w router i podmontowanego serwera z ftp, na którym latają sobie też torrenty; wiedz, że usb3 zakłóca sieć wifi 2.4 GHz; mi zakłócał i musiałem długi kabel kupić
  • Odpowiedz
@krojcol: zerknij, montujesz dysk nvme lub po usb 3.0, szybkie wifi i ew. bardzo szybki ethernet, torrenty, udostępnianie do tv, kompów i co tam sobie wymyslisz i na co pozwoli OpenWRT
Pan_Slon - @krojcol: zerknij, montujesz dysk nvme lub po usb 3.0, szybkie wifi i ew. ...
  • Odpowiedz
@krojcol: dowolny starssy laptop za 400 PLN do tego jakiś linux, następnie Casaos z jellyfin. Polecam dołożyć i za ok 6-7 stów ile kupić mini pc z procesorem n100 (mały pobor mocy) z i ssd 500 GB.
Albo poszukaj wyse 5070 i to samo po instaluj

Miałem hdd podpięte do TV, ale nie było to wygodne, miałem ruter z USB i pendrive, ale casaos + jellyfin (dodatkowo radarr i sonarr,) jest
  • Odpowiedz
Więc tak Mireczku, kupujesz lenovo tiny m73 - wrzuc tam 16gb ramu i i7 (kup wersje bez procesora i dysku jak się da). Wrzuć terabajtowy dysk. Ściągnij sobie jakiś program do torrentów - ściągnij torrent ( ͡° ͜ʖ ͡°) zainstaluj plex w wersji serwer, wskaż folder gdzie leży Twój plik torrent. Skonfiguruj żeby przy każdej zmianie w folderze aktualizował się serwer. Poinstaluj aplikacje na telewizorze, zaloguj sie danymi
  • Odpowiedz
@krojcol: Kup thinclienta np. https://allegro.pl/oferta/hp-t630-thin-client-8gb-ram-ddr4-128gb-ssd-m-2-14645784134 + hdd pod usb podpinasz. Instalujesz proxmoxa, na nim contenery z klientem torrent + plex/ jellyfin ( dlna, apki na tel i tv, oglądanie w przeglądarce). Masz wtedy prywatnego "netflixa".

U mnie na tym sprzęcie chodzi home assistant, jellyfin, nextcloud, prowlarr, sonarr, radarr, qbittorrent, adguard. Juz od dawna używam tego zestawu pod home assistant ale dopiero miesiąc temu usłyszałem o jellyfin i jestem zachwycony.
  • Odpowiedz
@krojcol: Nie wiem czy jest sens. Z tym proxmoxem urządzenie jest schowane w szafie i nie dotykam go fizycznie. Wszystko robię webgui proxmoxa. Też się na tym nie znam kompletnie. Wszystko z tutoriali ogarnąłem.
  • Odpowiedz