Wpis z mikrobloga

@meltdown: Nie korzystam, wprawdzie mógłbym ale korzystam tylko z ich czytnika RSS. Biorąc pod uwagę koślawość tej przeglądarki której doświadczyłem korzystając z niej zanim wydali wersję 1.0 jakoś nie chce mi się wbijać tam wszystkich swoich kont mailowych. A do koślawości Thunderbirda już się przyzwyczaiłem.

Ale ta stara dobra idea złączenia poczty, kalendarza i czytnika RSS z przeglądarką jest świetna. Tak jak Seamonkey, no po prostu ma to sens. I tak
  • Odpowiedz
@meltdown: Dodałem sobie swoje konta Gmail do Vivaldi tak dla podglądu, no i niby ładnie, poczta złączona z przeglądarką, jest zintegrowana skrzynka odbiorcza jak w Thunderbirdzie, ale widzę pewne braki. Na przykład brak GPG, czyli szyfrowania wiadomości. Albo brak możliwości wyświetlania adresu e-mail nadawcy i odbiorcy zamiast nazwy. W Betterbird (fork Thunderbirda) to mam i się przydaje. No i kompletny brak obsługi kontaktów CardDAV, a mam swój domowy serwer CalDAV i
  • Odpowiedz
  • 1
jest zintegrowana skrzynka odbiorcza jak w Thunderbirdzie


@supra107: to Thunderbird ma zintegrowaną odbiorczą? Kur, używam tyle lat i nie wiedziałem. A to był główny powód, dla którego chciałem się przerzucić na Vivaldi Mail ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: dziękuję Mirku. A istnieje możliwość ustawienia jakiejś kolorowej etykietki, żeby od razu było widać, którego konta e-mail dotyczy wiadomość w zintegrowanej odbiorczej? Tak, jak jest w klientach poczty na Androida (np. K-9 mail - kolorowy pasek przy każdej wiadomości identyfikujący konto).
  • Odpowiedz
@meltdown: Nie trzeba było długo szukać. Przy konfiguracji konta obok nazwy konta masz czarny prostokącik. Kliknij go i otworzy się wybierak kolorów. Potem we wspólnej skrzynce kolor ten będzie używany dla maili z danego konta i nie tylko.

Swoją drogą to K-9 Mail to de facto Thunderbird. Pracują nad zrównaniem funkcjonalności K-9 z tą Thunderbirda po czym zrobią rebranding i zrealizują synchronizację między pecetem i smartfonem. Oczywiście nie wiadomo kiedy w
  • Odpowiedz
  • 1
Swoją drogą to K-9 Mail to de facto Thunderbird. Pracują nad zrównaniem funkcjonalności K-9 z tą Thunderbirda po czym zrobią rebranding i zrealizują synchronizację między pecetem i smartfonem. Oczywiście nie wiadomo kiedy w końcu do tego dojdzie bo Thunderbird to jedna wielka kicha jeżeli chodzi o organizację projektu. ;)


@supra107: ponad 1,5 roku temu to ogłosili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@meltdown: No i leci to jak krew z nosa, z resztą jak i sam rozwój Thunderbirda. Wystarczy poczytać o projekcie Betterbird, dlaczego powstał i ile nadrabia względem głównego projektu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.betterbird.eu
Jedyny minus Betterbirda jest taki że nie ma automatycznych aktualizacji, albo nie wiem czy da się je włączyć. Poza tym to po prostu Thunderbird z poprawkami.
  • Odpowiedz